repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 4 lutego 2016.

Moja miłość

Mon roi

reż. Maïwenn

czas: 124’
produkcja: Francja 2015
obsada: Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel, Isild Le Besco, Chrystèle Saint Louis Augustin, Patrick Raynal
polski dystrybutor: Best Film

Georgio to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest uosobieniem marzeń każdej kobiety, pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu Tony, zmienia je o 180 stopni. Ten związek jest jak narkotyk - wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster. 

Jeszcze zanim ten piękny i burzliwy romans, który niespostrzeżenie zamieni się w małżeństwo, narodzi się na ekranie, już wiemy, że doprowadzi on parę do głębokiego kryzysu. Na tyle głębokiego, że Toni postanowi się zbuntować. Gdy dochodzi do wypadku na nartach, to nie do końca wiadomo, czy spowodował go nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy ona sama, pragnąca wydostać się z małżeńskiego piekła? Poszukując odpowiedzi na to pytanie, Maiwenn splata w swoim filmie dwa porządki. Zderza ze sobą bajkową przeszłość pary na początku ich znajomości ze spustoszeniem jakie to małżeństwo wywołało w Toni. Oślepiona namiętną miłością kobieta oddaje się Georgio całkowicie, więc gdy związek zaczyna się sypać - sypie się także Toni, po kolei tracąc pewność siebie, zaufanie, poczucie własnej wartości, spokój ducha. Na końcu tego łańcucha jest jeszcze dziecko, w kryzysie przerzucane między rodzicami niczym niewygodny tobołek. 

Urszula Lipińska, stopklatka.pl

Maïwenn

Urodziła się w 1976 roku w Les Lilas we Francji. Matka obróciła dzieciństwo Maïwenn w pogoń za sławą. Artystka opowiedziała o swoich wczesnych doświadczeniach we własnym show Le Pois Chiche i krótkometrażowym filmie I Am an Actress (2004) nakręconym na podstawie programu. Maïwenn Le Besco występowała w filmach jako dziecięca i nastoletnia aktorka, porzuciła karierę w 1991 roku, kiedy związała się z Lukiem Bessonem. W czasie trwania ich związku zagrała epizodyczną rolę w kręconym przez partnera Leonie zawodowcu (1994) i zrealizowała doń making-of. To doświadczenie zainspirowało ją do nakręcenia własnego filmu – w 2006 roku zadebiutowała produkcją Forgive Me. Powróciła w niej do wątków poruszanych w I Am an Actress. Jej ostatni film – Polisse (2011) – został uhonorowany Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes.

Filmografia

2004 I am an actrice / I Am an Actress (short)

2006 Pardonnez-moi / Forgive Me

2009 Le bal des actrices / All About Actresses

2011 Poliss / Polisse

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!