repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 12 listopada 2015.

czas: 105’
produkcja: Grecja, Bułgaria 2014
obsada: Margita Gosheva, Ivan Barnev
polski dystrybutor: Bomba Film

W szkole w niedużym bułgarskim miasteczku uczy młoda nauczycielka, Nadieżda. Nie może wyjść ze zdziwienia, kiedy pewnego dnia odkrywa, że w swojej klasie ma złodzieja. Od tej pory za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć, kim jest, by dać mu lekcję o różnicy w czynieniu dobra i zła. Chce go nauczyć, jak wybierać w życiu właściwe rozwiązania, a odrzucać te, które są moralnie wątpliwe. Jednak kiedy wierzyciel zwróci się do niej o szybki zwrot długu, sama stanie przed podobnym zagadnieniem. Jak rozwiąże kwestie moralności, kiedy zmieni się jej perspektywa? Kristina Grozeva w swoim debiucie pokazuje bez sentymentów kruchość zasad moralnych w obliczu brutalnej rzeczywistości ekonomicznej. Zwycięzca Konkursu 1-2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Zdobył także nagrody m.in. na festiwalach w Salonikach, Göteborgu i San Sebastian.

Gościem prowadzącego spotkanie dziennikarza Krzysztofa Majewskiego będzie dr hab. Arkadiusz Lewicki i dr Jolanta Wróblewska.

Arkadiusz Lewicki -  dr hab., absolwent wrocławskiej polonistyki, filmoznawca, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek: Sztuczne światy. Postmodernizm w filmie fabularnym (2007), Od House'a do Shreka (2011), Seks i Dziesiąta Muza (2011); teoretyk kina zainteresowany m.in. sposobami jego funkcjonowania w kulturze współczesnej, niestrudzony badacz kultury popularnej i masowej.

Jolanta Wróblewska  - doktor nauk humanistycznych, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim i od 15 lat pracuje jako polonistka w Liceum Ogólnokształcącym Nr I we Wrocławiu. Napisała autorski program klasy medialnej i w wymiarze jednej godziny tygodniowo, w cyklu trzyletnim, prowadzi obowiązkowe zajęcia z edukacji medialnej. Organizuje warsztaty dla uczniów i nauczycieli, jest liderką edukacji medialnej w programach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szczególnie interesuje się edukacją filmową oraz nowymi mediami w edukacji polonistycznej i kulturowej. Jest autorką scenariuszy metodycznych o tematyce filmoznawczej.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!