repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 października 2015.

Sicario

reż. Denis Villeneuve

czas: 121’
produkcja: USA 2015
obsada: Emily Blunt, Josh Brolin, Benicio Del Toro
polski dystrybutor: Monolith

Młoda agentka FBI, Kate Macer, przyłącza się do supertajnej akcji CIA, mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Stopniowo poznaje szczegóły operacji na granicy prawa, prowadzącej do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który - jak się okaże - ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Odkrycie jego prawdziwej tożsamości będzie dla niej szokiem.

Kate jest kimś w rodzaju kompasu moralnego. Zaintrygowała mnie jej nieustanna potrzeba robienia wszystkiego zgodnie z prawem. Kiedy zostaje wrzucona w chaotyczny świat tajnych operacji CIA oraz walki z kartelami, czuje się tak, jakby znalazła się na innej planecie. Wcześniej zawsze brała odpowiedzialność za każdą wystrzeloną przez siebie kulę, a w ramach tej rzeczywistości zostaje zasypana gradem kul, których ilością nikt się nie przejmuje.

Emily Blunt, aktorka

Denis Villeneuve

Denis Villeneuve

Urodził się w 1967 r. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę projektem Course destination monde - 20 pięciominutowych klipów o podróżach po całym świecie. Jego poruszająca krótkometrażówka REW FFWD była wyświetlana na festiwalach na całym świecie i zdobyła wyróżnienie jury w Locarno. Pełnometrażowy debiut Villeneuve'a, Un 32 août sur terre miał premierę na festiwalu w Cannes. Jego następny obraz, Maëlstrom, zdobył liczne nagrody na festiwalach na całym świecie, m.in. nagrodę FIPRESCI na Berlinale.

Wybrana filmografia:

1994 REW FFWD (dok. / doc., kr.m. / short)

1998 Un 32 août sur terre / August 32nd on Earth

2000 Maelström

2006 120 Seconds to Get Elected (kr.m. / short)

2008 Next Floor (kr.m. / short)

2009 Politechnika / Polytechnique

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!