repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 28 marca 2014.

Incepcja

Inception

reż. Christopher Nolan

czas: 148’
produkcja: USA 2010
obsada: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page
język: angielski
nagrody: Oscar za najlepsze zdjęcia Wally Pfister / Best Achievement in Cinematography Wally Pfister Oscar za Najlepszy dźwięk Ed Novick, Gary Rizzo, Lora Hirschberg/ Best Achievement in Sound Mixing, Lora Hirschberg , Gary Rizzo, Ed Novick Oscar za Najlepszy montaż dźwięku Richard King/ Best Achievement in Sound Editing Richard King Oscar za Najlepsze efekty specjalne Chris Corboulda, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin / Best Achievement in Visual Effects Chris Corboulda, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin
scenariusz: Christopher Nolan
zdjęcia: Wally Pfister
montaż: Lee Smith
muzyka: Hans Zimmer
producent: Zakaria Alaoui, John Bernard, Chris Brigham, Jordan Goldberg, Thomas Hayslip, Christopher Nolan
produkcja: Warner Bros., Legendary Pictures, Syncopy
właściciel praw: Warner Bros. Entertainment Polska

Dom Cobb, utalentowany złodziej, do doskonałości opanował kradzież najcenniejszych sekretów z głębokiej podświadomości podczas snu. Nietypowa umiejętność uczyniła Cobba pożądanym graczem na zdradzieckim rynku korporacyjnego wywiadu. Jego talent stał się również jego prześladowcą, uczynił z niego uciekiniera i kosztował to, co najbardziej kochał. Jedyną szansą na odzyskanie wolności i powrót do życia sprzed lat, będzie ostatnie w karierze zadanie - Cobb dokona niemożliwego: incepcji. Dom z grupą innych specjalistów - zamiast typowej perfekcyjnej kradzieży pomysłu - będzie musiał taki pomysł we śnie zaszczepić. Tylko starannie przygotowany plan pozwoli im zmierzyć się z niebezpiecznym wrogiem, który przewiduje każdy ruch przeciwnika. 

 

Christopher Nolan

Urodził się w Londynie w 1970 r. W wieku siedmiu lat dostał od ojca kamerę 8 mm, a na studiach (literatura angielska) zamienił sprzęt na szesnastkę. Jego autorski debiut Following, w którym opowiadał o zdradzie w formule kina noir, wywołał spory rozgłos, jednak to Memento zapewniło mu status twórcy kultowego. Z czasem coraz bardziej zbliżył się do Hollywood - w 2001 r. nakręcił Bezsenność (Insomnia) z Alem Pacino i Robinem Williamsem, a następnie dwa wysokobudżetowe prequele Batmana. W międzyczasie powrócił do ulubionych tematów - iluzji, percepcji, relatywizmu, walki dobra i zła - w Prestiżu (The Prestige). W warstwie formalnej jego filmy wyróżniają się achronologią, wykorzystaniem złudzeń percepcyjnych oraz archaizującą stylizacją.

Filmografia:

1997 Doodlebug (kr.m / short)

1998 Following

1998 Memento

2001 Bezsenność / Insomnia

2005 Batman: początek / Batman Begins

2006 Prestiż / The Prestige

2008 Mroczny rycerz / The Dark Knight

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!