repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 lutego 2015.

Jack Strong

reż. Władysław Pasikowski

czas: 120’
produkcja: Polska 2014
obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Krzysztof Pieczyński, Mirosław Baka, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Dagmara Domińczyk, Oleg Maslenikov, Dimitri Bilov
polski dystrybutor: Vue Movie Distribution

Jak u Hitchcocka Jack Strong zaczyna się trzęsieniem ziemi, a potem napięcie tylko rośnie. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów. Pułkownik Ryszard Kukliński miał dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o tajnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Wiele ryzykując, podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego, jest skazany na samotną walkę, o której nikomu nie może powiedzieć. Na szali waży dobro świata oraz bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

To trudna sytuacja – pokazać postać tak kontrowersyjną, wzbudzającą tak dużo emocji, wykorzystując do tego schemat kina rozrywkowego. Pasikowski stworzył film zrealizowany ogromnym nakładem środków, adresowany do dużej widowni. To nie jest film, z którego będziemy uczyć się historii, lecz przede wszystkim widowisko, opowiadające rzetelnie o historii.

Łukasz Maciejewski, interia.pl

Władysław Pasikowski

Urodzony w 1959 roku. Reżyser i scenarzysta. Absolwent łódzkiej PWSFTviT (1988). Debiutował filmem „Kroll” (1991). Jednak dopiero o rok późniejsze „Psy” przyniosły mu miano najlepszego reżysera polskiego lat 90. Późniejsze filmy, m.in. „Psy 2. Ostatnia krew” (1994) czy „Reich” (1999) nie powtórzyły sukcesu „Psów”. Udanym powrotem okazał się serial tv „Glina” (2003-2008), który zdobył uznanie zarówno krytyki jak i publiczności.  

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!