repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 września 2017.

Klatki, Jak efektywnie walczyć o prawa zwierząt?

5. urodziny kina: Klatki, Jak efektywnie walczyć o prawa zwierząt?

czas: 0’

Film Klatki to historia grupy aktywistów organizacji Otwarte Klatki i ich walki o ujawnienie prawdy skrywanej przez hodowców lisów i norek. Pod osłoną nocy odkrywają i dokumentują cierpienie milionów ofiar zabijanych w imię mody za murami ferm futrzarskich. Wkrótce sami przekonają się, do czego przedstawiciele tej branży są w stanie się posunąć, by chronić swoje tajemnice. (Reż. C.M. Jackson).

Jak efektywnie walczyć o prawa zwierząt? To pytanie i jednocześnie wyzwanie stojące przed współczesnym ruchem prozwierzęcym. Goście debaty reprezentują różne sposoby działania i szukają najskuteczniejszych dróg na poprawę losu zwierząt. 


Goście:

Dobrosława Gogłoza - prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki, organizacji, której celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Koordynuje projekt NEAR - Network For Eastern European Animal Rights, sieć prozwierzęcych organizacji z Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi szkolenia dla aktywistek i aktywistów prozwierzęcych w Polsce i za granicą, oraz konsultacje dla organizacji w zakresie fundraisingu i zarządzania wolontariatem. 

C.M. Jackson - reżyser filmu Klatki. Jackson jest młodym twórcą filmowym z Wielkiej Brytanii, który skupia się na produkcjach dokumentalnych eksplorujących przemysłową hodowlę zwierząt. Tworzy i reżyseruje filmy krótkometrażowe, dokumenty i animacje, które ukierunkowane są na podjęcie debaty na temat relacji człowieka ze zwierzętami. 
www.cm-jackson.com

Ilona Rabizo - inżynier technologii ochrony środowiska, socjolożka i badaczka podejmująca problemy pracowników przemysłu mięsnego oraz działaczka społeczna, współautorka książki Społeczeństwo bez mięsa (2016).

Orestes Kowalski - weganin od 6 lat. Prowadzi kanał na YouTube "Vegan Hero" związany z dietą roślinną, prawami zwierząt i aktywizmem. Interesuje się efektywnym altruizmem i montażem filmów.

www.facebook.com/KlatkiFilm/

www.klatkifilm.com/

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!