repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2018.

Length of Sweden, NYC x MTL - Cycling from New York City to Montreal, Tour of Ara

Bike Days: Length of Sweden, NYC x MTL - Cycling from New York City to Montreal, Tour of Ara

czas: 77’

Length of Sweden
reż. Kristian Walter, Martin Gilluck, Niemcy 2017, 32'

Pamiętacie genialny Mellons, Trucks and angry Dogs? Zapraszamy na kolejny film twórców naszego hitu. Tym razem dokumentaliści z Ertzui Films towarzyszą grupie kolarzy w ich długodystansowej jeździe przez słabo zaludnioną Szwecję. 2100 kilometrów w mniej niż 7 dni wymaga intensywnego wysiłku fizycznego, gimnastyki dla psychiki i żelaznej woli, by nie ustać w drodze do celu. Pięknie opowiedziana i sfilmowana historia, odwołująca się do wewnętrznej siły,  którą każdy z nas ma. Wiecie, wszystko siedzi w głowie!

NYC x MTL - Cycling from New York City to Montreal
reż. Martin Amiot , Kanada 2013, 11'

To będzie najkrótszy opis filmu z tegorocznego programu (bo i film krótki). Mini-dokument o 11 zawodnikach, którzy wskakują na swoje rowery (fixy, szosówki) i próbują pokonać trasę z Nowego Jorku do Montrealu w 4 dni. Kropka.

Tour of Ara
reż. Rick Wall, RPA 2016, 34'

Znów lądujemy na Czarnym Lądzie. 34-minutowy film dokumentalny prezentuje wyjątkowy, 800-kilometrowy wyścig rowerowy Tour of Ara, odbywający się w półpustynnym południowoafrykańskim regionie Karoo. Grupa 40 śmiałków w tydzień przemierza pustynny krajobraz, zmagając się z klimatem, niespodziewanymi sytuacjami i ciągle zmieniającą się nawierzchnią dróg – z bardzo złych na jeszcze gorsze. Ta podróż to wyzwanie, a seans jest przyjemnością.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!