repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 czerwca 2018.

Follow Me, Life Cycles, Rower Roman - the story of a bike

Bike Days: Follow Me, Life Cycles, Rower Roman - the story of a bike

czas: 104’
blok bez trzymanki

Follow me
reż. Darcy Wittenburg, Jonathan Schramm, Darren McCullough, Colin Jones & Ian Dunn, USA 2010, 45'

Petarda. Tradycyjnie na festiwalu nie może zabraknąć filmów z kolektywu producenckiego Anthill Films. Follow Me zabiera widza w sam środek akcji, prezentując najlepszych profesjonalistów w kolarstwie górskim, uchwyconych w zapierających dech ujęciach, tak charakterystycznych dla ekipy Anthill. Zjazdowcy, freeriderzy i slopestylerowie w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody. Jak śpiewa MIA – live fast, die young.  Zobaczcie portret współczesnego, ekstremalnego stylu życia i kultury MTB.

Life Cycles
reż. Derek Frankowski, Ryan Gibb, USA 2010, 47'

Film stanowi hołd dla roweru MTB i samej filozofii jeżdżenia. Niezwykle barwny dokument, opowiadający historię roweru – od kreacji, po jego rozpad. Zachwycające swym pięknem krajobrazy, dźwięki i przede wszystkim podnoszące poziom adrenaliny akcje MTB. Life Cycles to kolejna próba ukazania rodzaju synergii, jaka (podobno) wytwarza się między sprzętem a jego użytkownikiem.

Rower Roman - the story of a bike
reż. Michał Mutecki, Marcin Gmerek, Polska 2018, 12'

Chłopaków poznaliśmy przy okazji projekcji Splixie w ramach Bike Days 2016. Ich nowa produkcja to krótka fabuła o tematyce sportowej z rowerem w tle. Bohaterem filmu jest Roman – kiepski, tani góral (chodzi o rower typu MTB, nie mieszkańca gór), który myśli, że jest najlepszy na świecie. Romek żyje, mówi, czuje i przy okazji jest niezłym chamem. Trochę jak gadający samochód z filmu Knight Rider z niezapomnianym Davidem Hasselhoffem. Film prezentuje jego całe życie – od sklepu, jazdę, po starość przed kominkiem w kapciach.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!