film
   
Portret o zmierzchu
Portret v sumerkakh
reż. Angelina Nikonowa / Rosja 2011 / 105’
Powroty
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 20 lutego 2013.
Filmy w repertuarze

Obsada

Olga Dychowiczna, Siergiej Borisow, Roman Mierinow, Siergiej Goliudow

Opis filmu

Atrakcyjna trzydziestoparoletnia Marina pracuje jako psycholożka z trudnymi dziećmi. Jej życie wydaje się poukładane i szczęśliwe. Ale to pozory. Marina przechodzi bowiem głęboki kryzys małżeński i zawodowy. Nie kocha męża, porażają ją też wszechobecna obojętność i znieczulica, które widzi na każdym kroku. Pewnego wieczoru, po naprawdę pechowym dniu, Marina niespodziewanie staje się ofiarą przemocy seksualnej. Przeżyte upokorzenie i ból wywracają jej świat do góry nogami. Odtąd jedynym, czego pragnie, jest zemsta. Ale kiedy skrzywdzona kobieta wreszcie odnajduje swego oprawcę, życie jeszcze raz okazuje się nieprzewidywalne.

"Tym, co działa w Portrecie o zmierzchu najmocniej, jest przede wszystkim zderzenie bohaterki z bezwzględnym okrucieństwem męskiego świata, reprezentującego współczesną Rosję, rządzoną przez zbyt twardych lub zbyt słabych mężczyzn. Rosję, która - podobnie jak przedstawieni w filmie mężczyźni - wydaje się na każdym kroku chora od dawnych traum i niepowodzeń."

Magdalena Bartczak, stopklatka.pl

Informacje o reżyserze

Angelina Nikonowa

stopka

polski dystrybutor: Art-House

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.