film
   
Najlepsze z Najgorszych: Plan 9 z kosmosu
Plan 9 from Outer Space
reż. Edward D. Wood / USA 1959 / 79’
Seanse - kup bilet:
24 cze

Obsada

Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi

Opis filmu

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9.

Nieporadne aktorstwo, sklecona na szybko scenografia, kostiumy z innej epoki, efekty specjalne w postaci talerzy na sznurkach, nieporadny scenariusz, szalony reżyser oraz martwy Bela Lugosi, który odszedł z planu i tego świata już na początku zdjęć…

Film powstał w 4 dni i uznany został za "najgorszy film wszech czasów" a Ed Wood'a okrzyknięto "najgorszym reżyserem wszech czasów". Ergo: "Plan 9 z kosmosu" spełnia wszystkie wymogi dzieła kultowego.

Film w wersji odrestaurowanej i po koloryzacji!

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Radka Pisuli z kanału Full Frontal Pisula

 

Bilety

Czas pandemii mocno namieszał w naszych planach - pierwotnie "Plan 9 z kosmosu" miał zostać wyświetlony 15 kwietnia, drugą próbę podjęliśmy 13 maja. Niestety, bilety zakupione na wcześniejsze pokazy nie obowiązują na pokaz 24 czerwca. Środki za bilety zakupione online zwróciliśmy automatycznie na Wasze konta, natomiast osoby, które zakupiły bilety w kasach kina prosimy o dokonanie zwrotu stacjonarnie w Kinie Nowe Horyzonty (czas na zwroty: od 17 czerwca do 31 sierpnia). Przepraszamy za niedogodności!

Wszystkich zainteresowanych pokazem "Planu 9 z kosmosu" 24 czerwca zapraszamy do zakupu biletów online lub w kasach kina od 17 czerwca.

 

Informacje o reżyserze

Edward D. Wood

stopka

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.