film
   
Najlepsze z Najgorszych: Plan 9 z kosmosu
Plan 9 from Outer Space
reż. Edward D. Wood / USA 1959 / 79’
Seanse - kup bilet:
15 kwi

Obsada

Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi

Opis filmu

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9.

Nieporadne aktorstwo, sklecona na szybko scenografia, kostiumy z innej epoki, efekty specjalne w postaci talerzy na sznurkach, nieporadny scenariusz, szalony reżyser oraz martwy Bela Lugosi, który odszedł z planu i tego świata już na początku zdjęć…

Film powstał w 4 dni i uznany został za "najgorszy film wszech czasów" a Ed Wood'a okrzyknięto "najgorszym reżyserem wszech czasów". Kult.

Film w wersji odrestaurowanej i po koloryzacji!

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat - pomysłodawczyni, organizatorki i kuratorki cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych, który wytrwale organizuje od 2015 roku, głównie w Lublinie i gościnnie w innych miastach Polski ku uciesze osłupiałych widzek i widzów.

Monika Stolat - pomysłodawczyni, organizatorka i kuratorka cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych, który wytrwale organizuje od 2015 roku, głównie w Lublinie i gościnnie w innych miastach Polski ku uciesze osłupiałych widzek i widzów.Zajmuje się również straszeniem ludzi. Jest specjalistką od grozy, krwi, flaków, duchów, żywych trupów i seryjnych morderców. Mrozi krew w żyłach jako pomysłodawczyni, producentka i dyrektorka międzynarodowego festiwalu nowego kina gatunkowego, horrorów, fantastyki i szalonego kina arthousowego Splat!FilmFest.  Misją tego krnąbrnego festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego, które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. Festiwal odbywa się w warszawskiej Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w Lublinie na przełomie listopada i grudnia (www.splatfilmfest.com). Poza tym jest kuratorką Kina CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Informacje o reżyserze

Edward D. Wood

stopka

1917 
Sam Mendes, USA 2020
Boże Ciało 
Jan Komasa, Polska 2019
Jojo Rabbit 
Taika Waititi, USA, Niemcy 2019
Joker 
Todd Phillips, USA 2019
Klub "Wysokich Obcasów": Nędznicy 
Klub "Wysokich Obcasów"
Ladj Ly, Francja 2019
Kłamstewko 
Lulu Wang, USA 2019
Małe kobietki 
Greta Gerwig, USA 2019
Monos 
Pokazy specjalne
Alejandro Landes, Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Kolumbia, Urugwaj 2019
Nowe Horyzonty dla Seniora: 1917 
Nowe Horyzonty dla Seniora
Sam Mendes, USA 2020
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Poznajmy się jeszcze raz 
Nicolas Bedos, Francja 2019
Sybilla 
Justine Triet, Francja, Belgia 2019
Tommaso 
Abel Ferrara, Włochy, Wielka Brytania, USA 2019
Zew krwi 
Chris Sanders, USA 2019
Basia 3 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019
Szybcy i śnieżni 
Benoît Godbout, Kanada 2018
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.