film
   
Najlepsze z Najgorszych: Plan 9 z kosmosu
Plan 9 from Outer Space
reż. Edward D. Wood / USA 1959 / 79’
Seanse - kup bilet:
15 kwi
13 maja

Obsada

Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi

Opis filmu

W związku z szalejącą na Ziemi pandemią, kosmici postanowili przenieść inwazję na 13 maja, godz. 20:00*. Mamy nadzieję, że do tego czasu uporamy się ze wszystkimi trudnościami i będziemy mogli wspólnie celebrować pokaz kolejnej perły kina klasy B w ramach cyklu "Najlepsze z Najgorszych".

Uwaga: bilety zakupione na pokaz w pierwotnym, kwietniowym terminie zachowują swoją ważność.

*W tych szalonych czasach nic jednak nie jest pewne, więc zaznaczamy, że termin może jeszcze ulec zmianie. Trzymamy jednak wszystkie swoje kciuki, aby tak się nie stało. Bądźcie zdrowi!

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9.

Nieporadne aktorstwo, sklecona na szybko scenografia, kostiumy z innej epoki, efekty specjalne w postaci talerzy na sznurkach, nieporadny scenariusz, szalony reżyser oraz martwy Bela Lugosi, który odszedł z planu i tego świata już na początku zdjęć…

Film powstał w 4 dni i uznany został za "najgorszy film wszech czasów" a Ed Wood'a okrzyknięto "najgorszym reżyserem wszech czasów". Ergo: "Plan 9 z kosmosu" spełnia wszystkie wymogi dzieła kultowego.

Film w wersji odrestaurowanej i po koloryzacji!

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat - pomysłodawczyni, organizatorki i kuratorki cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych, który wytrwale organizuje od 2015 roku, głównie w Lublinie i gościnnie w innych miastach Polski ku uciesze osłupiałych widzek i widzów.

Monika Stolat - pomysłodawczyni, organizatorka i kuratorka cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych, który wytrwale organizuje od 2015 roku, głównie w Lublinie i gościnnie w innych miastach Polski ku uciesze osłupiałych widzek i widzów.Zajmuje się również straszeniem ludzi. Jest specjalistką od grozy, krwi, flaków, duchów, żywych trupów i seryjnych morderców. Mrozi krew w żyłach jako pomysłodawczyni, producentka i dyrektorka międzynarodowego festiwalu nowego kina gatunkowego, horrorów, fantastyki i szalonego kina arthousowego Splat!FilmFest.  Misją tego krnąbrnego festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego, które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. Festiwal odbywa się w warszawskiej Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w Lublinie na przełomie listopada i grudnia (www.splatfilmfest.com). Poza tym jest kuratorką Kina CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Informacje o reżyserze

Edward D. Wood

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.