film
   
Nocne Kino Akademickie: Jojo Rabbit, Parasite
/ 330’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 5 marca 2020.
Wydarzenia specjalne

Opis filmu

Nocne Kino Akademickie: wieczór z filmami, quizami i grami w Nowych Horyzontach

Prawdziwa uczta dla kinomana i świetna zabawa w gronie przyjaciół: 5 marca już po raz szósty zapraszamy na Nocne Kino Akademickie, w ramach którego czeka nas pokaz filmów nominowanych do Oscara - Jojo Rabbit i Parasite. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji w strefie eventowej, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach i loteriach.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Informacją Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Cena biletu: 26 zł

Harmonogram

18:00 - start strefy eventowej w holu kina
18:40 - otwarcie sali i możliwość zajmowania miejsc przez uczestników
19:00 - start wydarzenia - krótkie przemówienie z naszej strony
19:20 - start pierwszego Jojo Rabbit 
21:15 - przerwa 40 minut (pod koniec przerwy duży quiz kahoot na sali)
22:00 - prelekcja przed drugim filmem
22:15 - start filmu Parasite

Jojo Rabbit
reż. Taika Waititi / Czechy, Niemcy, Nowa Zelandia, USA / 2019

obsada: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi

Nominowanego do Oscara w sześciu kategoriach "Jojo Rabbit" potraktujcie jako łagodną szczepionkę przeciwko przykrej dolegliwości - fanatyzmu, którego odmianami były zbiorowe szaleństwo na punkcie wodza III Rzeszy i beatlemania.

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Parasite
reż. Joon-ho Bong / Korea Południowa / 2019

obsada: Kang-ho Song, Seon-gyun Lee, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi

Celuloidowa pożywka dla oczu, serca i rozumu? Jest! Obrazy twarzy zastygłych w przerażeniu, ekscytacji lub zdziwieniu? Są! Rodzina jako azyl, ale i popękany fundament egzystencji? Jak najbardziej!

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Informacje o reżyserze

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.