film
     
Najlepsze z Najgorszych: Ptakodemia
Birdemic: Shock and Terror
reż. James Nguyen / USA 2010 / 105’
Oba seanse poprzedzi prelekcja Radosława Pisuli z fanpage'a Full Frontal Pisula.
Seanse - kup bilet:

Obsada

Alan Bagh, Whitney Moore, Janae Caster

Opis filmu

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Rozpoczynamy losowanie: "Ptaki" Hitchcocka, efekty specjalne rodem z pierwszej części gry "Diablo", aktorstwo w stylu "The Room" Tommy'ego Wiseau. Wszystko wrzucamy do jednego gara, podgrzewamy i otrzymujemy "Birdemic", czyli dzieło, które jest obrazą nawet dla kina klasy B.

12 lutego zapraszamy na pokaz specjalny filmu w ramach cyklu "Najlepsze z najgorszych" - prezentacji szczytowych osiągnięć kina tak złego, że aż pięknego.

"Birdemic" to historia grupy śmiałków walczących z krwiożerczą hordą zmutowanych ptaków, atakujących dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko. Reżyser James Nguyen, sam siebie określający jako "romantic thriller flmmaker", w jednej produkcji połączył wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego dzieła klasy XYZ. Jest tu idiotyczna fabuła, żenujące aktorstwo, nieudolny montaż dźwięku i obrazu, toporne kadrowanie i najważniejsze - jedne z absolutnie najgorszych efektów specjalnych wszech czasów. A sceny grozy zamiast straszyć - bawią do łez.

PS Dla wtajemniczonych: na seans można przyjść z wieszakami.

 

Przed seansami zapraszamy na prelekcję Radosława Pisuli.

Pan i władca popkulturowo-życiowego fanpage'a Full Frontal Pisula, współzałożyciel vloga i podcastu Napisy Końcowe. Dziennikarz, tłumacz, wojownik kosmosu. Naukowo przebadał m.in. filmografię Johna Woo, Johna Carpentera i Waltera Hilla. Kinowo pożera wszystko - szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz Złotą Erę Hollywood. Ceni kontynuacje filmów, na które nikt nie czeka (z naciskiem na kolejne "Króle Skorpiony"). Uwielbia Grace Kelly, Kaczora Howarda oraz Godzillę - najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie.

Informacje o reżyserze

James Nguyen

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.