wydarzenie
     
Filmowa Europa na widelcu: Kolacja Menu Wolności i pokaz "Opowieści Okrągłego Stołu"
Kolacja Menu Wolności i pokaz "Opowieści Okrągłego Stołu"
Kolacja Menu Wolności i pokaz filmu odbędą się w Hotelu Monopol ( ul. Heleny Modrzejewskiej 2)
31 maja

Przed projekcją filmu i w trakcie kolacji - spotkanie z Robertem Makłowiczem, ambasadorem festiwalu oraz Katarzyną Bosacką, pomysłodawczynią akcji Menu Wolności.

Kolację Wolności przygotują dotychczasowi szefowie kuchni Hotelu Monopol: Krzysztof Żurek (Hotel Stary Kraków, pierwszy szef kuchni hotelu Monopol po rewitalizacji), Justyna Słupska-Kartaczowska (restauracja jadka Wrocław), Łukasz Budzik (Mennicza Fusion Wrocław) oraz Mariusz Kozak - obecny szef kuchni Hotelu Monopol. Zainspirowane historią naszego kraju Menu Wolności oparte będzie na lokalnych, polskich produktach. O idei Menu Wolności oraz o początkach Europy na Widelcu opowiedzą dziennikarze i specjaliści kulinarni - Katarzyna Bosacka i Robert Makłowicz. 

Wieczór poprowadzą: Lucyna Zembowicz i Jakub Gutek z FILMS for FOOD.

Menu Kolacji Wolności

Opowieści Okrągłego Stołu
reż. Piotr Bikont, Leszek Dziumowicz, Polska 1989, 56'

Unikalny zapis historycznych rozmów, które doprowadziły do demokratycznych przemian w Polsce. Film ukazuje zderzenie dwóch światów – komunistycznych aparatczyków i opozycjonistów – wkrótce najważniejszych polityków w kraju. Choć temat jest poważny, w „Opowieściach Okrągłego Stołu” nie brakuje świetnego humoru – od nieporozumień w duchu Monty Pythona po szereg anegdot. Na ekranie zobaczymy najważniejsze postaci tamtego czasu, m.in.: Lecha Wałęsę, Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Adama Michnika, Jacka Kuronia czy Czesława Kiszczaka, Stanisława Cioska, Aleksandrę Jakubowską i Alfreda Miodowicza.

oraz pokaz fragmentu reportażu Okrągły Stół od Kuchni, Polska 1989

Cena biletu obejmuje: pokaz filmu w sali klubowej hotelu i kolacja z czterodaniowym menu degustacyjnym wraz z selekcją win i alkoholi, w tym polskich.

 

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Michałem Jagodą, menadżerem restauracji Hotelu Monopol: +48 600 909 566, ristorante.wroclaw@hotel.com.pl . Jeśli są Państwo zainteresowani opcją wegetariańską, po dokonaniu zakupu biletu konieczne jest wcześniejsze wysłanie wiadomości na powyższy adres.

 
 

Informacje o reżyserze

stopka

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.