film
Bracia Sisters
The Sisters Brothers
reż. Jacques Audiard / Francja, Hiszpania, Rumunia, USA 2018 / 121’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 7 marca 2019.
Filmy w repertuarze

Obsada

John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed

Nagrody

MFF w Wenecji 2018 - najlepszy reżyser

Opis filmu

Nagrodzony za reżyserię w Wenecji antywestern Jacques'a Audiarda - autora głośnych Imigrantów i Proroka - koresponduje z legendarnymi westernami z lat 70. ubiegłego wieku, zwłaszcza krwawymi balladami Sama Peckinpaha i demitologizującym gatunek kinem Arthura Penna. Francuski reżyser przenosi na ekran bestsellerową książkę Patricka deWitta, opowiadając wielowymiarową historię tytułowych braci (brawurowi John C. Reilly i Joaquin Phoenix), płatnych zabójców, których łączy niełatwa, ale silna więź. Audiard - jeden z najwszechstronniejszych współczesnych reżyserów - przedstawia westernowe uniwersum w sposób zaskakująco świeży i przewrotny. Podobnie jak w swoim poprzednim, nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes dramacie imigranckim, jest humanistą i głęboko wierzy w człowieka. Trudny do zapomnienia finał filmu jest piękną, liryczną odą do tkwiącej w ludziach czystości. Tak jak to się już zdarzało w historii kina setki razy, western zdaje się opowiadać o drapieżnej, skomplikowanej współczesności, w której żyje jego widz.

Marcin Pieńkowski, American Film Festival

Informacje o reżyserze

Jacques Audiard

Urodzony  w 1952 roku. Reżyser i scenarzysta. Zadebiutował w 1994 roku filmem Patrz na upadających mężczyzn z Mathieu Kassovitzem i Jeanem-Louisem Trintignantem, zdobywając uznanie widzów i krytyków, którzy przyznali filmowi trzy Cezary. Każdy kolejny film Audiarda utwierdzał pozycję reżysera jako jednego z najciekawszych twórców współczesnego francuskiego kina autorskiego, nawiązującego w swych filmach do najlepszych tradycji mistrzów francuskich thillerów, takich jak Jean-Pierre Melville czy Henri Georges Clouzot. Zwłaszcza jego dwa ostatnie filmy – W rytmie serca i Prorok przyniosły mu szeroki rozgłos i uznanie także poza Francją, włącznie z nominacją do Oscara dla Proroka.


Born in 1952. Director and screenwriter. He debuted in 1994 with See How They Fall with Mathieu Kassovitz and Jean-Louis Trintignant, winning recognition by viewers and critics who awarded him with three Césars. Another film by Audiard consolidated his position as one of the most interesting directors of modern French auteur cinema who in his films draws on the best traditions of French thriller masters such as Jean-Pierre Melville and Henri Georges Clouzot. In particular, his two recent films, The Beat That My Heart Skipped and The Prophet brought him renown and recognition, also outside France, including an Award Academy nomination for The Prophet.

Wybrana filmografia/ Selected filmography

2001 Sur mes lèvres / Read My Lips

2005 W rytmie serca / De battre mon coeur s'est arrêté / The Beat That My Heart Skipped

2009 Un prophète / A Prophet

 

stopka

nagrody: MFF w Wenecji 2018 - najlepszy reżyser
polski dystrybutor: UIP
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.