film
 
Kino Dzieci 2018: Huśtawka i inne filmy krótkie
/ 54’
Krótkie historie, kategoria wiekowa: 7+
Seanse - kup bilet:
29 wrz
5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Opis filmu

Huśtawka, Korea Południowa, 2017, Na zewnątrz, Francja, 2017, Bango Vassil, Bułgaria, 2017, Krople, Dania, 2017, Dom jeża, Chorwacja, 2017, Gwiazda dla Celestyna, Francja, 2017

Lepiej spędzać czas samotnie czy działać wspólnie? Bohaterowie tego zestawu krótkich metraży wchodzą w różne relacje z innymi: czasem się kłócą, kiedy indziej bawią. Zestaw różnorodnych formalnie animacji pokazuje również, że razem możemy więcej, ale czasem trzeba też pobyć w samotności.

 

Różnimy się poglądami, upodobaniami, wiekiem czy pochodzeniem, co czasem prowadzi do sporów, a czasem – do przygód. W „Bango Vassil” zobaczymy kłótnię dzieci pochodzących z różnych kultur, a w „Huśtawce” – dziewczynkę, która ma już dość samotnej zabawy i szuka przyjaciela. Czarujące „Krople” połączy wspólne działanie, a dziewczynkę i staruszkę z „Na zewnątrz” – przygody na ulicach miasta. Rezolutny bohater „Domu jeża” wybierze się w odwiedziny do znajomego, ale jednak będzie tęsknił za swoją chatką. A ci z Was, którzy znają Ernesta i Celestynę, będą mogli obejrzeć jedno z ich kolejnych wyzwań: poszukiwanie nowej gwiazdy na niebie.

Na zewnątrz

Do drzwi mieszkania starszej pani dzwoni pomysłowa dziewczynka, która poszukuje zaginionej świnki morskiej. Wkrótce nietypowy duet czeka wiele przygód na ulicach miasta.

Huśtawka

Bohaterka filmu uważa, że prawdziwa zabawa to tylko wspólna zabawa. Samotna dziewczynka szuka towarzystwa i poznaje inne dzieci, ale nie wszystkie okazują się być przyjazne.

Bango Vassil

Rozmowa dwójki dzieci pochodzących z różnych kultur przeradza się w kłótnię. Niestety, sytuacja zmusza bohaterów do współpracy. Czy będą umieli się zaakceptować i zaprzyjaźnić?

Krople

Życie kropel jest bardzo krótkie i niepewne. Spadają na ziemię jako deszcz, ale potem muszą też wrócić do chmur. Czy uda się je połączyć we wspólnym locie do nieba?

Dom jeża

Rezolutny jeż – mimo że bardzo lubi spędzać czas z leśnymi znajomymi – najbezpieczniej czuje się w domowym zaciszu i nie pozwoli, by ktokolwiek się z niego śmiał.

Ernest i Celestyna. Gwiazda dla Celestyny

Podczas wspólnego oglądania nieba, Celestyna zadaje Ernestowi pytanie: czy są gwiazdy, których nazwy pochodzą od myszy? Niestety nie, a to oznacza, że taką nową gwiazdę będzie chciała odnaleźć.

 

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 
Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2014
Człowiek, który zabił Don Kichota 
Terry Gilliam, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania 2018
Dogman 
Matteo Garrone, Włochy, Francja 2018
Dywizjon 303. Historia prawdziwa 
Wiesław Saniewski, Denis Delić, Polska, Wielka Brytania 2018
Endless 
Justin Benson, Aaron Moorhead, USA 2017
Fokstrot 
Samuel Maoz, Izrael, Niemcy, Francja 2017
Lato 
Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja, Francja 2018
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
Letnia szkoła życia 
Laurent Cantet, Francja 2017
McQueen 
Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018
Wózkownia: Juliusz 
Wózkownia
Aleksander Pietrzak
Zama 
Lucrecia Martel, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Dominikana, Francja, Holandia, Meksyk, Szwajcaria, USA, Portugalia, Liban 2017
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
Żona 
Björn Runge, Szwecja, USA, Wielka Brytania 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.