film
 
Kino Dzieci 2018: Śmieszna ryba i inne filmy krótkie
/ 47’
Krótkie historie, kategoria wiekowa: 4+
Seanse - kup bilet:
23 wrz
5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Opis filmu

Opowieści z lasu. Wyścig, Rosja, 2017, Śmieszna ryba, Francja, 2018, Chciałabym mieszkać w zoo!, Rosja, 2017, Boxi. Zimowa zabawa, Węgry, 2017, Leniwiec, Niemcy, 2017, Na jagody, Czechy, 2017, Mrówka, Niemcy, 2017, Światełko, Mały szary wilk. Zimowa opowieść, Norwegia, 2016

Krótkie filmy, w których leniwiec, wilczek, mrówka, a nawet rybka wychodzą naprzeciw przygodom i używają wyobraźni oraz sprytu, by sprostać napotkanym wyzwaniom.

LENIWIEC

Leniwiec kupuje u lodziarza-papugi gałkę lodów. Tak zaczyna się prawdziwa odyseja. Jak będąc powolnym leniwcem zjeść lody zanim się roztopią?

MAŁY SZARY WILK. ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Mały szary wilczek znajduje książkę pośrodku pokrytego śniegiem lasu. Co z nią zrobić? Zjeść, a może użyć jako parasola? Wilczek zaraz się przekona, że przewracane strony księgi kryją w sobie wielką moc.

MRÓWKA

Praca to nie zabawa? Kolonia mrówek pracowicie znosi listki i wodę do swojego mrowiska. Jedna z robotnic wyraźnie woli się bawić i znajduje ku temu każdą, możliwą okazję. Jej wygłupy okażą się niespodziewanym usprawnieniem pracy.

OPOWIEŚĆI Z LASU. WYŚCIG

Rozbrykanego źrebaczka wszystko interesuje: drzewa, kwiaty, ptaszki. Niech tylko uważa na ślimaka i pozwoli mu spokojnie pełzać za swoimi sprawami!

ŚMIESZNA RYBA

Ryby głosu nie mają? Nie bohaterowie tej uroczej i zabawnej animacji: dwie małe, gadatliwe rybki dostrzegają balon unoszący się na tafli morza. Nie spoczną, póki nie pomogą „śmiesznej rybie” i nie wciągną jej pod powierzchnię. W swoją misję ratunkową wciągają wszystkie okoliczne ryby, a nawet majestatycznego płetwala z niespodziewanym skutkiem.

ŚWIATEŁKO

Na zewnątrz małej chatki pośrodku lasu szaleje śnieżna zamieć. O nie! Gdy chłopiec zostaje w domu sam mroźny wiatr wpada do środka i gasi ogień w kominku. Co robić? Chłopczyk wyrusza z lampą na poszukiwanie światełka, którym mógłby rozpalić ogień w palenisku, zanim wróci tata.

CHCIAŁABYM MIESZKAĆ W ZOO!

Kilkuletnia Masza zawsze znajdzie okazję, by sprzątanie zamienić w brudzącą zabawę i nie zjeść grzecznie obiadu. Z okna jej pokoju roztacza się widok na zoo. Wygląda na to, że zwierzęta cały dzień świetnie się tam bawią. Dziewczynka postanawia, że się tam przeprowadzi. Szybko okaże się, że pluskanie z pingwinami i bieganie z żyrafami nie będzie dla Maszy takie łatwe!

BOXI. ZIMOWA ZABAWA

Pies Boxi mieszka w świecie z kartonu. Wszystko jest tu kanciaste: domy, ludzie, zwierzęta. W tej przygodzie miasteczko Boxi’ego i jego Pana przykrywa warstwa śniegu. Skąd się wziął? Biały puch, który zalega na dachach i chodnikach szybko zaczyna utrudniać życie mieszkańcom. Bohaterowie muszą temu zaradzić.

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
7 uczuć 
Marek Koterski, Polska 2018
Bohemian Rhapsody 
Dexter Fletcher, Bryan Singer, Wielka Brytania, USA 2018
Climax 
Gaspar Noé, Francja 2018
Gentleman z rewolwerem 
David Lowery, USA 2018
Jak pies z kotem 
Janusz Kondratiuk, Polska 2018
Jeszcze dzień życia (z polskimi napisami) 
Damian Nenow, Raúl de la Fuente, Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry 2018
Jeszcze dzień życia (z polskim dubbingiem) 
Damian Nenow, Raúl de la Fuente, Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry 2018
Kler 
Wojciech Smarzowski, Polska 2018
Nowe Horyzonty dla Seniora: Kamerdyner 
Nowe Horyzonty dla Seniora
Filip Bajon, Polska 2018
Pierwszy człowiek 
Damien Chazelle, USA 2018
Suspiria 
Luca Guadagnino, Włochy, USA  2018
Winni 
Gustav Möller, Dania 2018
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.