film
 
Kino Dzieci 2018: Śmieszna ryba i inne filmy krótkie
/ 47’
Krótkie historie, kategoria wiekowa: 4+
Seanse - kup bilet:
23 wrz
5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Opis filmu

Opowieści z lasu. Wyścig, Rosja, 2017, Śmieszna ryba, Francja, 2018, Chciałabym mieszkać w zoo!, Rosja, 2017, Boxi. Zimowa zabawa, Węgry, 2017, Leniwiec, Niemcy, 2017, Na jagody, Czechy, 2017, Mrówka, Niemcy, 2017, Światełko, Mały szary wilk. Zimowa opowieść, Norwegia, 2016

Krótkie filmy, w których leniwiec, wilczek, mrówka, a nawet rybka wychodzą naprzeciw przygodom i używają wyobraźni oraz sprytu, by sprostać napotkanym wyzwaniom.

LENIWIEC

Leniwiec kupuje u lodziarza-papugi gałkę lodów. Tak zaczyna się prawdziwa odyseja. Jak będąc powolnym leniwcem zjeść lody zanim się roztopią?

MAŁY SZARY WILK. ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Mały szary wilczek znajduje książkę pośrodku pokrytego śniegiem lasu. Co z nią zrobić? Zjeść, a może użyć jako parasola? Wilczek zaraz się przekona, że przewracane strony księgi kryją w sobie wielką moc.

MRÓWKA

Praca to nie zabawa? Kolonia mrówek pracowicie znosi listki i wodę do swojego mrowiska. Jedna z robotnic wyraźnie woli się bawić i znajduje ku temu każdą, możliwą okazję. Jej wygłupy okażą się niespodziewanym usprawnieniem pracy.

OPOWIEŚĆI Z LASU. WYŚCIG

Rozbrykanego źrebaczka wszystko interesuje: drzewa, kwiaty, ptaszki. Niech tylko uważa na ślimaka i pozwoli mu spokojnie pełzać za swoimi sprawami!

ŚMIESZNA RYBA

Ryby głosu nie mają? Nie bohaterowie tej uroczej i zabawnej animacji: dwie małe, gadatliwe rybki dostrzegają balon unoszący się na tafli morza. Nie spoczną, póki nie pomogą „śmiesznej rybie” i nie wciągną jej pod powierzchnię. W swoją misję ratunkową wciągają wszystkie okoliczne ryby, a nawet majestatycznego płetwala z niespodziewanym skutkiem.

ŚWIATEŁKO

Na zewnątrz małej chatki pośrodku lasu szaleje śnieżna zamieć. O nie! Gdy chłopiec zostaje w domu sam mroźny wiatr wpada do środka i gasi ogień w kominku. Co robić? Chłopczyk wyrusza z lampą na poszukiwanie światełka, którym mógłby rozpalić ogień w palenisku, zanim wróci tata.

CHCIAŁABYM MIESZKAĆ W ZOO!

Kilkuletnia Masza zawsze znajdzie okazję, by sprzątanie zamienić w brudzącą zabawę i nie zjeść grzecznie obiadu. Z okna jej pokoju roztacza się widok na zoo. Wygląda na to, że zwierzęta cały dzień świetnie się tam bawią. Dziewczynka postanawia, że się tam przeprowadzi. Szybko okaże się, że pluskanie z pingwinami i bieganie z żyrafami nie będzie dla Maszy takie łatwe!

BOXI. ZIMOWA ZABAWA

Pies Boxi mieszka w świecie z kartonu. Wszystko jest tu kanciaste: domy, ludzie, zwierzęta. W tej przygodzie miasteczko Boxi’ego i jego Pana przykrywa warstwa śniegu. Skąd się wziął? Biały puch, który zalega na dachach i chodnikach szybko zaczyna utrudniać życie mieszkańcom. Bohaterowie muszą temu zaradzić.

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Berlin, Barcelona 
Elena Trape, Hiszpania 2018
Dumbo (dubbing) 
Tim Burton, USA 2019
Girl 
Lukas Dhont, Belgia, Holandia 2018
Green Book 
Peter Farelly, USA 2018
Jutro albo pojutrze 
Bing Liu, USA 2018
Kafarnaum 
Nadine Labaki, Liban, USA 2018
Maksymiuk. Koncert na dwoje 
Tomasz Drozdowicz, Polska 2018
Praziomek (dubbing) 
Chris Butler, Kanada, USA 2018
Przedszkolanka 
Sara Colangelo, USA 2018
Przemytnik 
Clint Eastwood, USA 2018
Schyłek dnia 
László Nemes, Węgry, Francja 2018
Wilkołak 
Adrian Panek, Polska, Holandia, Niemcy 2018
Wszyscy wiedzą 
Asghar Farhadi, Hiszpania, Francja, Włochy 2018
Złodziejaszki 
Hirokazu Koreeda, Japonia 2018
Żniwa 
Etienne Kallos, RPA, Francja, Grecja, Polska 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.