film
Kino Dzieci 2018: Przytul mnie - zestaw filmów krótkich
/ 36’
Kino Dzieci z nosem w książkach, kategoria wiekowa: 4+
Seanse - kup bilet:
22 wrz
5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Opis filmu

Ten wyjątkowy dzień, Polska, 2018, Operacja weekend, Polska, 2018,Cała naprzód, Polska, 2018, Nowy sąsiad, Polska, 2018, Trudna sztuka, Polska, 2018, Tama, Polska, 2018, Potwory, Polska, 2018, Beksa lala, Polska, 2016

Tata Miś i Mały Miś codziennie przeżywają przygody w zamieszkanym przez nich lesie. Zwykłe i niezwykłe zdarzenia to pretekst do opowieści o relacji ojca z synem oraz o życiu wśród leśnej społeczności.

Serial „Przytul mnie” to ciepła, pełna humoru i ciesząca oko ekranizacja książki „Proszę mnie przytulić”, która uwrażliwia na wzajemne relacje, uczy uważności, odpowiedzialności i wartości takich jak przyjaźń i rodzina.

Ten wyjątkowy dzień

Każdy lubi mieć urodziny! To chyba najlepszy dzień w roku! Są życzenia, prezenty... ale jak to? Tata Miś zapomniał o urodzinach synka? Mały Miś, mimo przygnębienia, stara się dzielnie znieść ten fakt. Tymczasem tata zabiera go do pasieki, by zdobyć trochę miodu.

Operacja weekend

Tata Miś zabiera synka na zwiedzanie czegoś bardzo osobliwego ‒ ludzkiej chaty! Niedźwiedzie znajdą w niej mnóstwo dobrego jedzenia i dziwacznych przedmiotów, które nie wiadomo do czego służą.

Cała naprzód

Podczas połowu ryb w rzece nie spotka się rekina, ale można spotkać przestraszonego człowieka, który zostawi po sobie kajak. Mały Miś od dawna marzył, żeby zostać kapitanem statku! Ale ostrożnie: z wodą nie ma żartów!

Nowy sąsiad

Koło niedźwiedziej jamy zjawia się nowy i... hałaśliwy sąsiad. Tata Miś i Mały Miś próbują z nim porozmawiać ‒ bezskutecznie. Wymyślają zatem inny sposób, by nauczyć go uszanowania ciszy, ale okazuje się, że sąsiad ma ważne powody, dla których zakłóca innym spokój.

Trudna sztuka

Zdobywanie miodu to trudna sprawa, ale jeszcze trudniejsza może być ucieczka przed rozwścieczonymi pszczołami! Tata Miś wtajemnicza syna w arkana sztuki przetrwania.

Tama

W okolicznej rzece znika woda, przez co wiele zwierząt jest zaniepokojonych. Okazuje się, że winny jest bóbr, który właśnie pracuje nad dziełem swego życia ‒ wielką tamą. Czy da się pogodzić racje mieszkańców lasu i budowniczego tamy?

Potwory

Czy wierzycie w potwory czające się nocą, w lesie? Tu coś się zaświeci, tam coś zaskrzypi ‒ strach się bać! Czasem nawet dorośli mają z tym problem... Na szczęście Tata Miś i Mały Miś potrafią poradzić sobie z każdym lękiem.

Beksa lala

Kiedy jest się małym, wiele sytuacji potrafi doprowadzić do płaczu. Bolesny upadek czy zmęczenie długą drogą ‒ to uzasadnione powody, a dorosły musi sprostać wielkiej fali dziecięcego smutku. Przyjdzie jednak taka chwila, że role 

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Berlin, Barcelona 
Elena Trape, Hiszpania 2018
Dumbo (dubbing) 
Tim Burton, USA 2019
Girl 
Lukas Dhont, Belgia, Holandia 2018
Green Book 
Peter Farelly, USA 2018
Jutro albo pojutrze 
Bing Liu, USA 2018
Kafarnaum 
Nadine Labaki, Liban, USA 2018
Maksymiuk. Koncert na dwoje 
Tomasz Drozdowicz, Polska 2018
Praziomek (dubbing) 
Chris Butler, Kanada, USA 2018
Przedszkolanka 
Sara Colangelo, USA 2018
Przemytnik 
Clint Eastwood, USA 2018
Schyłek dnia 
László Nemes, Węgry, Francja 2018
Wilkołak 
Adrian Panek, Polska, Holandia, Niemcy 2018
Wszyscy wiedzą 
Asghar Farhadi, Hiszpania, Francja, Włochy 2018
Złodziejaszki 
Hirokazu Koreeda, Japonia 2018
Żniwa 
Etienne Kallos, RPA, Francja, Grecja, Polska 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.