film
Adapter. Kino bez barier: Chemia
reż. Bartosz Prokopowicz / Polska 2015 / 97’
Seanse - kup bilet:
18 paź
Adapter. Kino bez barier

Obsada

Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos

Opis filmu

Opowieść o miłości, odwadze, zmaganiach z chorobą oraz dojrzewaniu w jej cieniu. Rozpoczyna się od przypadkowego spotkania Leny i Benedykta, których zdaje się dzielić wiele, ale łączy najważniejsze: niespodziewane, piorunujące uczucie. Młodzi są ze sobą, wspólnie próbując mierzyć się z problemem, jakim jest nowotwór Leny. Historia została zainspirowana wydarzeniami z życia Magdaleny Prokopowicz, zmarłej w 2012 roku założycielki fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie.

Pomysłowo rozegrane sceny bolesnych rozmów Benka i Leny, powolne zamykanie się kobiety w sobie, bezradność jej męża, oddalenie małżonków od siebie, wreszcie dziecko, które staje się między nimi dodatkową barierą i polem bitwy. Te fragmenty filmu zdradzają umiejętność świetnego, wielowymiarowego ujęcia skomplikowanych emocji, zdolność do kreowania na ekranie dotkliwego dramatu, a wreszcie - dowód na to, że najwyraźniej nasze kino faktycznie jest lepsze, gdy dotyczy cierpienia, odchodzenia, rozdzierającego smutku.

Urszula Lipińska, stopklatka.pl

Informacje o reżyserze

Bartosz Prokopowicz

stopka

polski dystrybutor: Vue Movie

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.