wydarzenie
Zestaw 2: 47 roninów, Zniewolony, Co jest grane, Davis?
31 gru

Program Filmowego Sylwestra 2013:

godz. 21.00 - 23.00

47 roninów

47 Ronin
reżyseria: Carl Rinsch
obsada: Keanu Reeves, Cary Hiroyuki-Tagawa, Hiroyuki Sanada
USA 2013, 120’
dystrybucja: UIP

Niezwykły wizualnie, wizjonerski film oparty na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku. Grupa samurajów przez rok planowała zemstę na urzędniku sądowym za śmierć swojego pana. Aby przywrócić pokój i honor własnemu krajowi, udają się w misję pełną wyzwań, z której cało wyjdą jedynie najlepsi. Do dziś 47 roninów uznaje się za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość, nawet za cenę życia. W głównej roli powraca słynny Neo z Matrixa - Keanu Reeves.

godz. 23.00 - 1.00

bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem / zabawa taneczna z DJ’em

powitanie Nowego Roku – toast winem musującym

godz. 1.00 - 3.15

Zniewolony

12 Years a Slave
reżyseria: Steve McQueen
obsada: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt, Paul Giamatti
USA 2013, 134’
dystrybucja: Monolith

Historia, która wydarzyła się naprawdę. Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1841. Na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele już od lat cieszą się wolnością, jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się, trwająca 12 lat, dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nie tracić nadziei na wolność.

godz. 3.10 - 4.15

bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem / zabawa taneczna z DJ’em

godz. 4.15 - 6.00

Co jest grane, Davis?

Inside Llewyn Davis
reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
obsada: Oscar Isaac, Justin Timberlake, John Goodman, Carey Mulligan, Jeanine Serralles, Frank Ridley, F. Murray Abraham, Max Casella
Francja, USA 2013, 105’
dystrybucja: VUE Movie

Davis to intrygujący muzyk, przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego. Davis szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał kiedyś romans.

Informacje o reżyserze

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.