repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Dumni i wściekli, reż. Matthew Warchus

Ceny biletów:

  • bilet normalny 24 zł
  • bilet klubowy 22 zł
  • bilet wielokrotny 3+ (na 3 i więcej seansów) 20 zł

Festiwal filmowy Kino Dumy jest współfinansowany z podatków Wolnego Państwa Saksonii.

KulturaRownosci

WolnePanstwoSaksonii

przegląd

Kino Dumy 2022

07/06 - 12/06

Jesteśmy dumni, że jesteśmy różni! W ramach pride month, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultura Równości i Biurem Saksonii we Wrocławiu, zapraszamy na przegląd Kino Dumy, który udowadnia i przypomina, że sztuka filmowa ma w sobie rewolucyjną energię, potrafiącą wybudzić z letargu.

W programie przeglądu znalazły się dzieła, które z podniesionym czołem opowiadają o walce o równe prawa oraz stanowią celebrację różnorodności, poczucia wspólnoty i sprzeciwu wobec ograniczających swobodę konwenansów.

Na wielkim ekranie zaprezentujemy m.in. jeden z najważniejszych i najbardziej osobistych filmów Pedro Almodóvara Złe wychowanie; rewelacyjną i kultową Priscillę-królową pustyni; oparty na faktach, brytyjski przebój Dumni i wściekli czy mistrzowskie Happy Together w reżyserii Wong Kar Waia, zaliczane do grona najważniejszych fabuł dla społeczności LGBTIQ w Hongkongu. Przegląd zainauguruje pokaz poruszajacego dokumentu Uferfrauen, który przez pryzmat sześciu historii, przybliża sytuację lesbijek w obliczu krzywdzącego prawa w Niemieckiej Republice Demokratycznej - po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką Barbarą Wallbraun.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!