repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
festiwal

12. American Film Festival

od 9 do 14 listopada

Zobacz wszystkie stany kina podczas 12. edycji American Film Festival.

Po roku częściowego zawieszenia (ubiegłoroczna edycja składała się tylko z kilku pokazów stacjonarnych i seansów online), American Film Festival powraca z bogatym programem, w którym znajdą się perły amerykańskiego kina niezależnego, Hollywood z górnej półki i sporo znakomitej klasyki z USA.

Festiwal rozpoczniemy z przytupem: na dobry początek zaprezentujemy Kuriera Francuskiego z Liberty, Kansas Evening Sun – nowy film Wesa Andersona, najelegantszego reżysera w historii kina. Na ekranie m.in. Timothée Chalamet, Tilda Swinton i Bill Murray. Pierwszego dnia AFF-u zagramy także C’mon C’mon – film w reżyserii prawdziwie czułego narratora, Mike’a Millsa, ze zjawiskowym Joaquinem Phoeniksem w roli głównej.

Wyjątkowo różnorodne i przebojowe są w tym roku retrospektywy. Przyjrzymy się bliżej twórczości mistrza kina niezależnego, Jima Jarmuscha, króla kampu – Johna Watersa (który osobiście odwiedzi Wrocław i zaprezentuje także swój stand-up) oraz jednej z dwóch reżyserek amerykańskiego kina klasycznego, Idy Lupino.

Na festiwal powrócą flagowe sekcje konkursowe, Spectrum i American Docs, po raz kolejny będzie można zobaczyć też wybór krótkich metraży w ramach American Shorts. W programie znajdą się także najnowsze dzieła amerykańskiego kina indie, m.in.: Red Rocket Seana Bakera, Cryptozoo Dasha Shawa i Jane Samborski oraz Language Lessons w reżyserii i z udziałem Natalie Morales.

Na stacjonarną odsłonę American Film Festival zapraszamy w dniach 9-14 listopada. 

Online’owa część wydarzenia odbędzie się w dniach 1-14 grudnia.

Szczegóły na americanfilmfestival.pl

Program i bilety tutaj

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!