repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
33 sceny z życia, reż. Małgorzata Szumowska

Akademia Polskiego Filmu

Sto lat polskiej kinematografii - od 1908 roku do czasów współczesnych. Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs, w ramach którego ukazujemy bogaty dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. W programie znalazło się blisko 100 tytułów, w tym perły z samych początków rodzimego przemysłu filmowego.

Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcję wolnej wszechnicy. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju. Każde zajęcia składają się z akademickiego wykładu oraz projekcji zazwyczaj dwóch filmów pełnometrażowych.

Kurs skierowany jest zarówno do studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i do wolnych słuchaczy niezależnie od wieku, czy wykształcenia. O dostaniu się na zajęcia Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma konieczności ukończenia wcześniejszego semestru kursu, aby móc zapisać się na kolejny. Wybrane wrocławskie uczelnie honorują zajęcia Akademii jako przedmioty fakultatywne i ponadprogramowe (wraz  z punktami ECTS).

Studenci, którzy decydują się zaliczać zajęcia Akademii jako przedmiot są zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie mają takich obowiązków, choć - chcąc otrzymać dyplom ukończenia 2-letniej Akademii - będą mogli uzyskiwać zaliczenia semestrów. Każdy semestr jest traktowany jako osobny kurs. Do uczestnictwa w zajęciach Akademii upoważnia karnet, istnieje też możliwość wykupienia biletów na poszczególne zajęcia.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy oraz jest organizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Filmotekę Narodową. Działa lub działała m.in. w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Krakowie, Tychach i Gliwicach. Z inicjatywy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty od jesieni 2012 roku zajęcia odbywają się również we Wrocławiu.

Więcej informacji: www.akademiapolskiegofilmu.pl

Śledź Akademie filmowe na Facebooku 

 

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!