repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
33 sceny z życia, reż. Małgorzata Szumowska

zapisy    

I semestrzapisy

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego Filmu: polskie kino współczesne to roczny kurs pod patronatem Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (FINA) oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) prezentujący filmy, które powstały w latach 1989-2016, wybór spośród trzydziestu reżyserów należących do różnych pokoleń - od pokolenia Kolumbów do debiutantów ostatnich lat.

Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcję wolnej wszechnicy. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju. Każde zajęcia składają się z akademickiego wykładu oraz projekcji jednego filmu pełnometrażowego. 

Kurs skierowany jest zarówno do studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i do wolnych słuchaczy niezależnie od wieku, czy wykształcenia. O dostaniu się na zajęcia Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma konieczności ukończenia wcześniejszego semestru kursu, aby móc zapisać się na kolejny. Wybrane wrocławskie uczelnie honorują zajęcia Akademii jako przedmioty fakultatywne i ponadprogramowe (wraz z punktami ECTS).

Studenci, którzy decydują się zaliczać zajęcia Akademii jako przedmiot są zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie mają takich obowiązków, choć - chcąc otrzymać dyplom ukończenia rocznej Akademii - będą mogli uzyskiwać zaliczenia semestrów. Każdy semestr jest traktowany jako osobny kurs. Do uczestnictwa w zajęciach Akademii upoważnia karnet, istnieje też możliwość wykupienia biletów na poszczególne zajęcia.

Więcej informacji:  www.akademiapolskiegofilmu.pl

Śledź Akademie filmowe na Facebooku 

brak nadchodzących seansów
indeks cyklu

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!