Wydarzenia
 
EFA Young Audience Award 2020

EFA Young Audience Award 2020 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. W tym roku całe wydarzenie odbywa się online. Członkowie Jury będą uczestniczyli w wydarzeniu w dniach 23-26 kwietnia 2020 roku za pośrednictwem platformy VoD oraz Zoom #bez wychodzenia_z_domu.

Młodzi jurorzy z całej Europy obejrzą trzy nominowane filmy My Brother Chases DinosaursNiezwykłe lato z Tess i Rocca zmienia świat, które następnie będą udostępnione dla szerokiej publiczności na platformach VOD.

MY BROTHER CHASES DINOSAURS
Mio fratello rincorre i dinosauri
reż. Stefano Cipani / Włochy 2019

NIEZWYKŁE LATO Z TESS
Mijn bijzonder rare week met Tess
reż. Steven Wouterlood / Holandia 2019

ROCCA ZMIENIA ŚWIAT
Rocca verändert die Welt
reż. Katja Benrath / Niemcy 2019


Polskę reprezentuje pięć miast: Wrocław, Poznań, Warszawa, Gdynia oraz Rzeszów. Widzowie z całej Europy będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę tuż po projekcjach konkursowych filmów wybranych przez Europejską Akademię Filmową. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczania nagród transmitowanej na żywo za pośrednictwem strony internetowej.

Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy - reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę - Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza, w pierwszą lub drugą niedzielę maja. Impreza, która ma zaledwie pięć edycji urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

KTO NOMINUJE FILMY?

Po raz pierwszy nominacje zostały ogłoszone w procedurze dwuetapowej: wstępnie sześć filmów wybranych zostało przez międzynarodową komisję, w skład której weszli: członek zarządu EFA Vanessa Henneman (Holandia) i ekspertów Fabia Bettini (Alice nella Cittá/Włochy), Keld Mathiesen (UCN - University College of Northern Denmark), Rajko Petrović (Five Stars Film Distribution/Serbia) i Lina Užkuraitytė (International Vilnus Film Festival for Children and Youth/Litwa). W kolejnym etapie jury z udziałem byłych uczestników YAA w wieku od 13 do 14 lat: Jesse (Londyn/UK), Konstantin (Chemnitz/Niemcy), Maria (Lizbona/Portugalia), Friederike (Luksemburg) i Milica (Podgorica/Montenegro) obejrzało sześć filmów i wybrało trzy oficjalne nominacje. EFA Young Audience Award jest organizowana i wręczana przez Europejską Akademię Filmową i EFA Productions przy wsparciu Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) i Creative Europe - Media, programu Unii Europejskiej. Lokalne edycje YAA organizowane są ze wsparciem partnerów krajowych.

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.