Wydarzenia
 

"Porgy i Bess""Porgy i Bess"
The Met Live in HD sezon 2019/2020

14. sezon cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" rozpocznie się 12 października 2019 roku transmisją jednej z operowych wizytówek Met - "Turandot" Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego. Spektakl poprowadzi dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny Yannick Nézet-Séguin. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć polskich śpiewaków, biorących udział w transmitowanych spektaklach Met. W "Manon" Masseneta wystąpi Artur Ruciński, a w "Marii Stuart" Donizettiego - Andrzej Filończyk.

Yannick Nézet-Séguin, nowy dyrektor muzyczny Met, poprowadzi także premierę "Wozzecka" Albana Berga. Poza nim za pulpitem dyrygenckim w tym sezonie transmisji staną m.in. Valery Gergiev, Maurizio Benini czy Bernard De Billy.

W programie:

Giacomo Puccini
Madame Butterfly

09.11.2019 | sobota | 18:55 | [CET] NOWA OBSADA

dyrygent: Pier Giorgio Morandi
reżyseria: Anthony Minghella
obsada: Hui He jako Cio-Cio-San, czyli Pani Motyl, Elizabeth DeShong jako Suzuki, Andrea Carè jako porucznik Pinkerton, Paulo Szot jako konsul Sharpless

Philip Glass
Echnaton

23.11.2019 | sobota | 18:55 | [CET] PRAPREMIERA MET

dyrygent: Karen Kamensek
reżyseria: Phelim McDermott
obsada: Dísella Lárusdóttir jako królowa Teje, matka Echnatona, J'nai Bridges jako Nefretete, żona Echnatona, Anthony Roth Costanzo jako faraon Echnaton, Aaron Blake jako Arcykapłan Amona

Wolfgang Amadeus Mozart
Zaczarowany flet

07.12.2019 |sobota | 18.55 | POWTÓRKA SPEKTAKLU Z 30.12.2006

dyrygent: James Levine
reżyseria i kostiumy: Julie Taymor
obsada: Ying Huang jako Pamina, Erika Miklósa jako Królowa Nocy, Matthew Polenzani jako Tamino, Nathan Gunn jako Papageno, David Pittsinger jako Mówca, René Pape jako Sarastro

Alban Berg
Wozzeck

11.01.2020 | sobota | 18:55 | [CET] PREMIERA SEZONU

dyrygent: Yannick Nézet-Séguin
reżyseria: William Kentridge
obsada: Elza van den Heever jako Marie, Tamara Mumford jako Margret, Christopher Ventris jako Tamburmajor, Gerhard Siegel jako Kapitan, Andrew Staples jako Andres, Peter Mattei jako Wozzeck

George Gershwin
Porgy i Bess

01.02.2020 | sobota | 18.55 | [CET] PREMIERA SEZONU

dyrygent: David Robertson
reżyseria: James Robinson
obsada: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin' Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake

Georg Friedrich Händel
Agrypina

29.02.2020 | sobota | 18:55 | [CET] PRAPREMIERA MET

dyrygent: Harry Bicket
reżyseria: Sir David McVicar
obsada: Brenda Rae jako Poppea, Joyce DiDonato jako Agrypina, Kate Lindsey jako Neron, Iestyn Davies jako Otton, Duncan Rock jako Pallas, Matthew Rose jako Klaudiusz

Richard Wagner
Holender tułacz

14.03.2020 | sobota | 17:55 | [CET] PREMIERA SEZONU

dyrygent: Valery Gergiev
reżyseria: François Girard
obsada: Anja Kampe jako Senta, Mihoko Fujimura jako piastunka Mary, Sergey Skorokhodov jako myśliwy Erik, David Portillo jako Sternik, Sir Bryn Terfel jako Holender, Franz-Josef Selig jako żeglarz Daland

Giacomo Puccini
Tosca

11.04.2020 | sobota | 18:55 | [CEST] NOWA OBSADA

dyrygent: Bertrand De Billy

reżyseria: Sir David McVicar

obsada: Anna Netrebko jako śpiewacza Floria Tosca, Brian Jagde jako malarz Mario Cavaradossi, Michael Volle jako baron Scarpia, Patrick Carfizzi jako Zakrystian

Gaetano Donizetti
Maria Stuart

09.05.2020 | sobota | 18:55 | [CEST] NOWA OBSADA

dyrygent: Maurizio Benini
reżyseria: Sir David McVicar
obsada: Diana Damrau jako Maria, Jamie Barton jako Elżbieta, Stephen Costello jako Leicester, Andrzej Filończyk jako Cecil, Michele Pertusi jako Talbot

Baranek Shaun Film. Farmageddon 
Will Becher, Richard Phelan, Francja, USA, Wielka Brytania 2019
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Basia 3 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019
Boże Ciało 
Jan Komasa, Polska 2019
Czarownica 2 (polski dubbing) 
Joachim Rønning, USA 2019
Dni Filmowe LUX 2019: Królestwo 
Dni Filmowe LUX 2019
Rodrigo Sorogoyen, Hiszpania 2018
Gordon i Paddy 
Linda Hamback, Szwecja 2017
Ikar. Legenda Mietka Kosza 
Maciej Pieprzyca, Polska 2019
Joker 
Todd Phillips, USA 2019
Kino na bis: Sugar Man 
Kino na bis
Malik Bendjelloul, Szwecja, Wielka Brytania 2012
Najlepsze z Najgorszych: Gliniarz Samuraj 
Najlepsze z Najgorszych
Amir Shervan, USA 1991
Niewidoczne życie sióstr Gusmão 
Karim Aïnouz, Brazylia 2019
Nowe Horyzonty dla Seniora: Dzięki Bogu 
Nowe Horyzonty dla Seniora
Francois Ozon, Belgia, Francja 2019
Obywatel Jones 
Agnieszka Holland, Polska, Wielka Brytania, Ukraina 2019
Obywatel Jones (seans dla szkoły) 
Agnieszka Holland, Polska, Wielka Brytania, Ukraina 2019
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Portret kobiety w ogniu 
Céline Sciamma, Francja 2019
Ukryta gra 
Łukasz Kośmicki, Polska 2019
Wysoka dziewczyna 
Kantemir Bałagow, Rosja 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.