Edukacja
 
Październik

Zapisy do projektu trwają przez cały rok. Cena biletów: 12 zł
Formularz zgłoszeniowy
Dla grup powyżej 80 osób istnieje możliwość pokazu danego filmy w innym terminie.

KONTAKT:

Justyna Oczkowska
t. 698 166 947

aaa ruszam się!

I raz, i dwa, i skłon, i wyskok! W październiku skupiamy się na zdrowym ruchu. Czy w drużynie, czy samemu, czy grając w klasy, czy trenując karate - sport to zawsze zdrowie, ale nie tylko. Sport to też rywalizacja , wysiłek, godziny treningu i ciężka praca. I nie zawsze się wygrywa. Ale czy zawsze chodzi o wygraną? A może ważniejsze jest, żeby być najlepszym na swoje możliwości i się nie poddawać? I co to jest ten duch sportu?

ZRÓB TO W PAŹDZIERNIKU!

Razem z rysowniczką i autorką filmu "Mitopolis", który znajdziecie w listopadowym repertuarze, przygotowaliśmy dla Was "Przewodnik po małych sportach". W nim znajdziecie przykłady dziesięciu dyscyplin, które trenować można bez sali gimnastyczne i specjalistycznego sprzętu. Każdy z was może też wymyślić własne - na końcu przewodnika zostawiliśmy kilka niezapełnionych stron. Puśćcie wodze fantazji, zilustrujcie swoje małe sporty i nie zapomnijcie podzielić się nimi z nami!

Uwaga! Przewodnik będzie też dostępny on-line

Krok po kroku dla młodszych:

1. Wejdź na stronę projektu aKINO, w zakładce DO POBRANIA, przy miesiącu październik, znajdziesz plik PDF "Przewodnik po mikrosportach".

2. Wydrukuj przewodnik.

3. Zaraz po obrazku z Grą w klasy zostawiliśmy tam dla ciebie puste miejsce.

4. Narysuj swój ulubiony sport.

5. Sfotografuj swój rysunek.

6. Wyślij zdjęcie na adres mailowy: kontakt@akinoprojekt.pl do 30.11.2016. Spośród nadesłanych prac wylosujemy osoby, które otrzymają upominki.

Krok po kroku dla starszych:

1. Sfotografuj się z babcią, dziadkiem lub starszą osobą, którą lubisz podczas wspólnych aktywności.

2. Wyślij zdjęcie na adres mailowy: kontakt@akinoprojekt.pl do 30.11.2016. Spośród nadesłanych prac wylosujemy osoby, które otrzymają upominki.

PRZEDSZKOLE Wielka wyprawa Molly 11.10. g.10:00;
SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Sekret Eleonory 14.10. g.9:00
SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6 Zestaw filmów krótkich: rywalizacja 12.10. g.9:30
GIMNAZJUM Operacja hip-hop 14.10. g. 11:00
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA Operacja hip-hop 14.10. g.11:00

PRZEDSZKOLE

Wielka wyprawa Molly

reżyseria: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger/Niemcy/2016 (animacja)/70'

Molly, córka państwa Potworów, zawsze była jedynaczką. Dni upływały jej na zabawie z najlepszym przyjacielem - nakręcanym stworkiem o imieniu Edison. Jednak teraz wszystko się zmieni - jej mama zniosła jajko, z którego już wkrótce wykluje się brat Molly. Aby znaleźć swoje miejsce w powiększającej się rodzinie, mała bohaterka wyrusza na wielką wyprawę.

"Wielka wyprawa Molly" to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów - Mamy, Taty, małej Molly i jej przyjaciela Edisona - bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Mama Molly zniosła jajko, z którego wkrótce, gdy tylko tata skończy je wysiadywać, wykluje się nowy członek rodziny. To znaczy, że Molly nie będzie już jedynaczką. A przecież jest nią całe życie! Przyszła starsza siostra i jej nieodłączny przyjaciel, nakręcany Edison, wyruszają w swoją pierwszą, wielką podróż. Dzięki niej Molly nie tylko przeżyje wiele wspaniałych przygód, lecz odnajdzie się w nowej roli i nowej, powiększonej rodzinie.

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3

Sekret Eleonory
reżyseria: Dominique Monfery/Francja, Włochy/2009 (animacja)/80'

Ekscentryczna ciotka zapisuje siedmioletniemu Natanaëlowi ogromną kolekcję książek. Chłopiec odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury, którzy potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze, a rodzice Natanaëla zaczynają sprzedawać książki z kolekcji. Czy chłopiec zdoła uratować przyjaciół?

Natanaël jeszcze nie umie czytać, a właśnie dostał po ciotce wielką kolekcję książek. Chłopiec szybko odkrywa, że to o wiele, wiele więcej, niż tylko zakurzony papier - to schronienie książkowych bohaterów, oryginalnych postaci z pierwszych wydań. I wszyscy oni potrzebują pomocy Natanaëla. Jeśli opuszczą bibliotekę, oni i ich historie znikną na zawsze. Rodzice chłopca zaczynają stopniowo wyprzedawać księgozbiór. Zmniejszony czarami wiedźmy Carabosse, Natanaël rusza stawić czoła niebezpieczeństwom i uratować przyjaciół.

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6

Zestaw filmów krótkich: rywalizacja
To wspaniałe uczucie skoczyć jeszcze dalej, pobiec jeszcze szybciej, rzucać jeszcze celniej-sport daje ogromną satysfakcję. Niestety, nie zwsze jest przyjemnie. Chikara-zawodnik sumo i szermierz Ruben pokażą jak radzic sobie z przegraną, nawet taką wyjątkowo nieprzyjemną, i jak nie tracić ducha bez względu na ogrom presji.

1. Sumo 
reżyseria - Simon Lereng Wilmont/ Dania, Japonia/2013/ 32′

10-letni Chikara robi wszystko by pójść w ślady ojca i zostać zawodnikiem sumo. Presja jest ogromna, a oczekiwania wysokie - w końcu chłopiec jest potomkiem zawodnika najwyższej klasy. To historia nie tylko o radzeniu sobie z wymaganiami rodziców i otoczenia, ale także uniwersalna opowieść o więzi między ojcem a synem.

Tata Chikary był kiedyś jednym z najlepszych zawodników walk sumo. Teraz prowadzi małą restaurację i czas z synem spędza jedynie podczas treningów. 10-letni Chikara stara się sprostać wymaganiom ojca i zdobyć jego szacunek, ale w tych rzadkich momentach kiedy są razem, natychmiast traci pewność siebie i nic nie idzie po jego myśli. Mistrzostwa Sumo już wkrótce - napięcie i presja rosną. Jak poradzi sobie chłopiec?

2. Szermierz
reżyseria-Simon Lereng Wilmont/Dania/2014/27'

Dziesięcioletni Ruben jest niezwykle utalentowanym szermierzem. Chłopiec jest jednym z najlepszych zawodników w całej Danii. Teraz przyszedł czas na zawody na szczeblu międzynarodowym. Przed nim długie godziny treningów, ogromne wyzwania, sukcesy, ale też porażki. Jak sobie z nimi poradzi?

Duński dokument śledzi losy dziesięcioletniego, świetnie zapowiadającego się szermierza, Rubena. Przed młodym zawodnikiem ogromne wyzwania - doskonalenie techniki i opanowanie sztuki radzenia sobie z przegraną, tym trudniejsze, że chłopiec ma bardzo wybuchowy charakter. Kamera towarzyszy mu nie tylko na treningach i zawodach. Widzimy też, jak spędza czas ze swoją najlepszą przyjaciółką Marie. Przed chłopcem długa droga, do dojrzałości i do tytułu mistrza Europy.

GIMNAZJUM

Operacja hip-hop 
reżyseria: Bryn Evans/Nowa Zelandia/2014/93'

Pełna ciepła i humoru historia z Nowej Zelandii. "Operacja hip-hop" opowiada o grupie odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na Hiphopowych Mistrzostwach Świata.

Wiek może i jest przeszkodą, ale na pewno nie taką, której nie można pokonać. Pod wodzą i ze wsparciem swojej szalonej menadżerki, Billie Jordan, grupa 90-letnich, nowozelandzkich tancerzy wyrusza na podbój Las Vegas. Film pokazuje ich drogę do występu na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Choć jest w nim miejsce na niepewność, wątpliwości i obawy, film "Operacja hip-hop" jest przede wszystkim opowieścią o odwadze, niezłomności i energii, która nie zna wieku.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

Operacja hip-hop 
reżyseria: Bryn Evans/Nowa Zelandia/2014/93'

Pełna ciepła i humoru historia z Nowej Zelandii. "Operacja hip-hop" opowiada o grupie odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na Hiphopowych Mistrzostwach Świata.

Wiek może i jest przeszkodą, ale na pewno nie taką, której nie można pokonać. Pod wodzą i ze wsparciem swojej szalonej menadżerki, Billie Jordan, grupa 90-letnich, nowozelandzkich tancerzy wyrusza na podbój Las Vegas. Film pokazuje ich drogę do występu na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Choć jest w nim miejsce na niepewność, wątpliwości i obawy, film "Operacja hip-hop" jest przede wszystkim opowieścią o odwadze, niezłomności i energii, która nie zna wieku.

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.