Edukacja
 
Październik

Zapisy do projektu trwają przez cały rok. Cena biletów: 12 zł
Formularz zgłoszeniowy
Dla grup powyżej 80 osób istnieje możliwość pokazu danego filmy w innym terminie.

KONTAKT:

Justyna Oczkowska
t. 698 166 947

aaa ruszam się!

I raz, i dwa, i skłon, i wyskok! W październiku skupiamy się na zdrowym ruchu. Czy w drużynie, czy samemu, czy grając w klasy, czy trenując karate - sport to zawsze zdrowie, ale nie tylko. Sport to też rywalizacja , wysiłek, godziny treningu i ciężka praca. I nie zawsze się wygrywa. Ale czy zawsze chodzi o wygraną? A może ważniejsze jest, żeby być najlepszym na swoje możliwości i się nie poddawać? I co to jest ten duch sportu?

ZRÓB TO W PAŹDZIERNIKU!

Razem z rysowniczką i autorką filmu "Mitopolis", który znajdziecie w listopadowym repertuarze, przygotowaliśmy dla Was "Przewodnik po małych sportach". W nim znajdziecie przykłady dziesięciu dyscyplin, które trenować można bez sali gimnastyczne i specjalistycznego sprzętu. Każdy z was może też wymyślić własne - na końcu przewodnika zostawiliśmy kilka niezapełnionych stron. Puśćcie wodze fantazji, zilustrujcie swoje małe sporty i nie zapomnijcie podzielić się nimi z nami!

Uwaga! Przewodnik będzie też dostępny on-line

Krok po kroku dla młodszych:

1. Wejdź na stronę projektu aKINO, w zakładce DO POBRANIA, przy miesiącu październik, znajdziesz plik PDF "Przewodnik po mikrosportach".

2. Wydrukuj przewodnik.

3. Zaraz po obrazku z Grą w klasy zostawiliśmy tam dla ciebie puste miejsce.

4. Narysuj swój ulubiony sport.

5. Sfotografuj swój rysunek.

6. Wyślij zdjęcie na adres mailowy: kontakt@akinoprojekt.pl do 30.11.2016. Spośród nadesłanych prac wylosujemy osoby, które otrzymają upominki.

Krok po kroku dla starszych:

1. Sfotografuj się z babcią, dziadkiem lub starszą osobą, którą lubisz podczas wspólnych aktywności.

2. Wyślij zdjęcie na adres mailowy: kontakt@akinoprojekt.pl do 30.11.2016. Spośród nadesłanych prac wylosujemy osoby, które otrzymają upominki.

PRZEDSZKOLE Wielka wyprawa Molly 11.10. g.10:00;
SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Sekret Eleonory 14.10. g.9:00
SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6 Zestaw filmów krótkich: rywalizacja 12.10. g.9:30
GIMNAZJUM Operacja hip-hop 14.10. g. 11:00
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA Operacja hip-hop 14.10. g.11:00

PRZEDSZKOLE

Wielka wyprawa Molly

reżyseria: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger/Niemcy/2016 (animacja)/70'

Molly, córka państwa Potworów, zawsze była jedynaczką. Dni upływały jej na zabawie z najlepszym przyjacielem - nakręcanym stworkiem o imieniu Edison. Jednak teraz wszystko się zmieni - jej mama zniosła jajko, z którego już wkrótce wykluje się brat Molly. Aby znaleźć swoje miejsce w powiększającej się rodzinie, mała bohaterka wyrusza na wielką wyprawę.

"Wielka wyprawa Molly" to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów - Mamy, Taty, małej Molly i jej przyjaciela Edisona - bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Mama Molly zniosła jajko, z którego wkrótce, gdy tylko tata skończy je wysiadywać, wykluje się nowy członek rodziny. To znaczy, że Molly nie będzie już jedynaczką. A przecież jest nią całe życie! Przyszła starsza siostra i jej nieodłączny przyjaciel, nakręcany Edison, wyruszają w swoją pierwszą, wielką podróż. Dzięki niej Molly nie tylko przeżyje wiele wspaniałych przygód, lecz odnajdzie się w nowej roli i nowej, powiększonej rodzinie.

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3

Sekret Eleonory
reżyseria: Dominique Monfery/Francja, Włochy/2009 (animacja)/80'

Ekscentryczna ciotka zapisuje siedmioletniemu Natanaëlowi ogromną kolekcję książek. Chłopiec odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury, którzy potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze, a rodzice Natanaëla zaczynają sprzedawać książki z kolekcji. Czy chłopiec zdoła uratować przyjaciół?

Natanaël jeszcze nie umie czytać, a właśnie dostał po ciotce wielką kolekcję książek. Chłopiec szybko odkrywa, że to o wiele, wiele więcej, niż tylko zakurzony papier - to schronienie książkowych bohaterów, oryginalnych postaci z pierwszych wydań. I wszyscy oni potrzebują pomocy Natanaëla. Jeśli opuszczą bibliotekę, oni i ich historie znikną na zawsze. Rodzice chłopca zaczynają stopniowo wyprzedawać księgozbiór. Zmniejszony czarami wiedźmy Carabosse, Natanaël rusza stawić czoła niebezpieczeństwom i uratować przyjaciół.

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6

Zestaw filmów krótkich: rywalizacja
To wspaniałe uczucie skoczyć jeszcze dalej, pobiec jeszcze szybciej, rzucać jeszcze celniej-sport daje ogromną satysfakcję. Niestety, nie zwsze jest przyjemnie. Chikara-zawodnik sumo i szermierz Ruben pokażą jak radzic sobie z przegraną, nawet taką wyjątkowo nieprzyjemną, i jak nie tracić ducha bez względu na ogrom presji.

1. Sumo 
reżyseria - Simon Lereng Wilmont/ Dania, Japonia/2013/ 32′

10-letni Chikara robi wszystko by pójść w ślady ojca i zostać zawodnikiem sumo. Presja jest ogromna, a oczekiwania wysokie - w końcu chłopiec jest potomkiem zawodnika najwyższej klasy. To historia nie tylko o radzeniu sobie z wymaganiami rodziców i otoczenia, ale także uniwersalna opowieść o więzi między ojcem a synem.

Tata Chikary był kiedyś jednym z najlepszych zawodników walk sumo. Teraz prowadzi małą restaurację i czas z synem spędza jedynie podczas treningów. 10-letni Chikara stara się sprostać wymaganiom ojca i zdobyć jego szacunek, ale w tych rzadkich momentach kiedy są razem, natychmiast traci pewność siebie i nic nie idzie po jego myśli. Mistrzostwa Sumo już wkrótce - napięcie i presja rosną. Jak poradzi sobie chłopiec?

2. Szermierz
reżyseria-Simon Lereng Wilmont/Dania/2014/27'

Dziesięcioletni Ruben jest niezwykle utalentowanym szermierzem. Chłopiec jest jednym z najlepszych zawodników w całej Danii. Teraz przyszedł czas na zawody na szczeblu międzynarodowym. Przed nim długie godziny treningów, ogromne wyzwania, sukcesy, ale też porażki. Jak sobie z nimi poradzi?

Duński dokument śledzi losy dziesięcioletniego, świetnie zapowiadającego się szermierza, Rubena. Przed młodym zawodnikiem ogromne wyzwania - doskonalenie techniki i opanowanie sztuki radzenia sobie z przegraną, tym trudniejsze, że chłopiec ma bardzo wybuchowy charakter. Kamera towarzyszy mu nie tylko na treningach i zawodach. Widzimy też, jak spędza czas ze swoją najlepszą przyjaciółką Marie. Przed chłopcem długa droga, do dojrzałości i do tytułu mistrza Europy.

GIMNAZJUM

Operacja hip-hop 
reżyseria: Bryn Evans/Nowa Zelandia/2014/93'

Pełna ciepła i humoru historia z Nowej Zelandii. "Operacja hip-hop" opowiada o grupie odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na Hiphopowych Mistrzostwach Świata.

Wiek może i jest przeszkodą, ale na pewno nie taką, której nie można pokonać. Pod wodzą i ze wsparciem swojej szalonej menadżerki, Billie Jordan, grupa 90-letnich, nowozelandzkich tancerzy wyrusza na podbój Las Vegas. Film pokazuje ich drogę do występu na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Choć jest w nim miejsce na niepewność, wątpliwości i obawy, film "Operacja hip-hop" jest przede wszystkim opowieścią o odwadze, niezłomności i energii, która nie zna wieku.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

Operacja hip-hop 
reżyseria: Bryn Evans/Nowa Zelandia/2014/93'

Pełna ciepła i humoru historia z Nowej Zelandii. "Operacja hip-hop" opowiada o grupie odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na Hiphopowych Mistrzostwach Świata.

Wiek może i jest przeszkodą, ale na pewno nie taką, której nie można pokonać. Pod wodzą i ze wsparciem swojej szalonej menadżerki, Billie Jordan, grupa 90-letnich, nowozelandzkich tancerzy wyrusza na podbój Las Vegas. Film pokazuje ich drogę do występu na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Choć jest w nim miejsce na niepewność, wątpliwości i obawy, film "Operacja hip-hop" jest przede wszystkim opowieścią o odwadze, niezłomności i energii, która nie zna wieku.

Błąd systemu 
Nora Fingscheidt, Niemcy 2019
Deerskin 
Quentin Dupieux, Francja 2019
Gorący temat 
Jay Roach, Kanada, USA 2019
Jojo Rabbit 
Taika Waititi, USA, Niemcy 2019
Kultowe NoHo: "Fight Club" 
Wydarzenia specjalne
David Fincher, Niemcy, USA 1999
Mistrzowie Kina: Thor: Ragnarok 
Mistrzowie Kina
Taika Waititi, USA 2017
Na noże 
Rian Johnson, USA 2019
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Proxima 
Alice Winocour, USA, Niemcy 2019
Psy 3. W imię zasad 
Władysław Pasikowski, Polska 2020
Richard Jewell 
Clint Eastwood, USA 2019
The Lighthouse 
Robert Eggers, USA, Kanada 2019
Dwóch papieży 
Fernando Meirelles, Wielka Brytania, Włochy, Argentyna, USA 2019
Judy 
Rupert Goold, Wielka Brytania 2019
Kraina miodu 
Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov, Macedonia 2019
Marona - psia opowieść (lektor) 
Anca Damian, Rumunia, Francja, Belgia 2019
Oficer i szpieg 
Roman Polański, Francja, Włochy 2019
Tam gdzieś musi być niebo 
Elia Suleiman, Francja, Katar, Niemcy, Kanada, Turcja, Palestyna 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.