Wydarzenia
 

Koci pogrzeb reż. Lee Jong-hoonKoci pogrzeb reż. Lee Jong-hoon
Nowe Kino Koreańskie

6 - 7 grudnia 2016

organizator: Korean Cultural Centre

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina

Koreański przemysł filmowy jest jednym z najbardziej prężnych w całej Azji. Autorskie filmy z Korei zdobywają nagrody na światowych festiwalach, a Koreańczycy ciągną tłumnie do kin. We wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty 6 i 7 grudnia będzie można zobaczyć wybrane najnowsze koreańskie produkcje: Pogrzeb kota, Letnia fantazja i Koniec zimy.

Fabularny debiut Dae-hwan Kima Koniec zimy czerpie z najlepszych tradycji tamtejszego kina. Jest subtelną, intymną impresją o potrzebie wolności i miłości. Główny bohater filmu podczas kolacji wydanej z okazji przejścia na emeryturę ogłasza, że zamierza się rozwieść. Informacja złości jego żonę
i dezorientuje rodzinę. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się ucieczka i uniknięcie wyjaśnień, jednak nagła śnieżyca odcina miasteczko od świata. Rodzina musi pozostać razem przez kilka dni i zmierzyć się z nagłym problemem.

Romans o przewrotnym tytule Pogrzeb kota Jong-Gun Lee przedstawia losy chłopaka i dziewczyny, którzy po rozstaniu spotykają się ponownie na pogrzebie wspólnego kota. Pochówek pupila rozpoczyna serię zdarzeń, które prowadzą do ponownego zbliżenia pary. Czy to odrodzenie miłości czy tylko tęsknota za dawnymi dniami pełnymi szczęścia?

Letnia fantazja Kun-jae Janga to rozgrywający się na prowincji dramat o miłości Koreanki i Japończyka nakręcony w konwencji dwuczęściowego czarno-białego dokumentu. Pierwsza część pokazuje spotkania filmowca z interesującymi mieszkańcami miasta Gojo. Druga to fikcyjna historia zainspirowana opowieściami przedstawionymi w pierwszej części. Bohaterami drugiej są asystująca reżyserka oraz urzędnik występujący w pierwszej części filmu, którzy jako turyści przybywają do Gojo.

Korea Południowa ma coś czego zazdrości jej większość kinematografii na świecie: wierną publiczność. Od lat z niedowierzaniem świat powtarza dane statystyczne na temat rynku filmowego w tym kraju. W 2003 roku po raz pierwszy 50% biletów w kinach sprzedano na rodzime produkcje. Koreańczycy kochają rodzime filmy, w szczególności kino popularne, w tym serialowe "k-dramy" i ekranizacje komiksów. "K-dramy" to koreańskie seriale łączące elementy różnych gatunków, które podbiły azjatycki rynek. Bardzo ważną rolę odgrywa w nich muzyka - utwory z tych produkcji stale goszczą na szczytach koreańskich list przebojów. Choć światową sławę uzyskała japońska manga, to w Azji coraz popularniejsze są również koreańskie komiksy manhwa, które bardzo często adaptowane są na potrzeby telewizji, kina i teatru. Klasycznym przykładem takich realizacji jest Pogrzeb kota, który po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie podczas przeglądu.

W programie: 

 

6 grudnia, niedziela, godz. 18.00

Koniec zimy
reż. Kim Dae-hwan, Korea Południowa 2014, 99'

6 grudnia, niedziela, godz. 20.30

Letnia fantazja
reż. Jang Kun-jae, Korea Południowa 2014, 97'

7 grudnia, poniedziałek, godz. 18.00

Koci pogrzeb
reż. Lee Jong-hoon, Korea Południowa 2015, 107'

Antologia Duchów Miasta 
Denis Côté, Kanada 2019
Diego 
Asif Kapadia, Wielka Brytania 2019
Girl 
Lukas Dhont, Belgia, Holandia 2018
Królowa Kier 
May el-Toukhy, Dania, Szwecja 2019
Pewnego razu... w Hollywood 
Quentin Tarantino, USA, Wielka Brytania 2019
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Julieta 
Pedro Almodóvar, Hiszpania 2016
Magiczne noce 
Paolo Virzi, Włochy 2018
Maiden 
Alex Holmes, Wielka Brytania 2018
Na bank się uda 
Szymon Jakubowski, Polska 2019
Nowe Horyzonty dla Seniora: Na bank się uda 
Nowe Horyzonty dla Seniora
Szymon Jakubowski, Polska 2019
Pavarotti 
Ron Howard, Wielka Brytania 2019
Yesterday 
Danny Boyle, Wielka Brytania 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.