repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

5. Wrocławski Almanach Filmowy "Historie Różewicza"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr I we Wrocławiu oraz Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Pana Tadeusza i Kino Nowe Horyzonty. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs kierujemy do uczniów 7-8 klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych Wrocławia.

Zadaniem uczestników jest zrealizowanie krótkiego eseju filmowego (do 5 minut). Tematem tegorocznego konkursu jest historia wrocławskiego pisarza i percepcja jego twórczości. Chcemy zainteresować młodych ludzi historią Tadeusza Różewicza i jego twórczością literacką.

Co dziś jest ważne dla młodego człowieka w twórczości Różewicza?
Jak uczniowie rozumieją jego wiersze? Jakie wartości, postawy w nich dostrzegają?
Czy twórczość wrocławianina jest aktualna dziś dla młodego pokolenia?

Czekamy na filmowe eseje, które będę osobistym komentarzem, filmową opowieścią o konkretnym wierszu Tadeusza Różewicza, o miejscu związanym z Poetą lub opowieścią o wybranym fragmencie Jego biografii (więcej szczegółowych informacji w Regulaminie, do którego link znajduje się po prawej stronie).

Na filmy czekamy do końca listopada 2021 roku.

Nagrody w Konkursie zostaną rozdane w grudniu 2021 roku, na uroczystej gali kończącej wrocławskie obchody Roku Różewicza.
Jury przyzna I Nagrodę, II Nagrodę, III Nagrodę w dwóch kategoriach:

  • uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowym.

Informacje szczegółowe, materiały pomocnicze, Regulamin Konkursu, Metryczka Pracy, Karta oceny etiudy filmowej oraz informacje bieżące znajdują się na stronie

www.lo1.wroc.pl

Informacji na temat Konkursu udziela Jolanta Wróblewska: jolanta.wroblewska@lo1.wroc.pl

Istnieje możliwość uczestniczenia w warsztatach filmowych, prowadzonych przez praktyka, który przybliży formułę eseju filmowego i udzieli praktycznych wskazówek.

Na początku października planujemy również zajęcia w Muzeum Pana Tadeusza, które przybliżą uczniom sylwetkę Tadeusza Różewicza.

Osoby zainteresowane proszę o informację drogą mailową do 24.09. 2021 r.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!