repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Pinokio, reż. Matteo Garrone

EFA Young Audience Award 2021 - zostań jurorem!

Kochasz kino? Chcesz poznać innych miłośników filmu z Europy i wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu? Zgłoś się do udziału w tegorocznej odsłonie EFA Young Audience Award!

NA CZYM POLEGA EFA YOUNG AUDIENCE AWARD 2021?

To wyjątkowe (o zasięgu międzynarodowym) wydarzenie kulturalne, prowadzone przez Europejską Akademię Filmową. EFA Young Audience Award 2021 skierowane jest do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. W tym roku YAA zostanie przeprowadzone online, a członkinie i członkowie Jury będą uczestniczyli w wydarzeniu w dniach 21-25 kwietnia 2021 roku za pośrednictwem platformy VOD oraz aplikacji Zoom.

Młodzi jurorzy z całej Europy obejrzą trzy nominowane filmy: Wszyscy za jednego, Pinokio oraz Wolfwalkers, które następnie zostaną udostępnione dla szerokiej publiczności na platformach VOD


WSZYSCY ZA JEDNEGO
Fluktenovergrensen
reż. Johanne Helgeland / Norwegia 2020
PINOKIO
Pinocchio
reż. Matteo Garrone / Włochy 2019WOLFWALKERS
reż. Tomm Moore i Ross Stewart / Iralndia 2020Polskę reprezentuje pięć miast: Wrocław, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Gdynia oraz Rzeszów. Widzowie z całej Europy będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę tuż po projekcjach konkursowych filmów wybranych przez Europejską Akademię Filmową. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczania nagród transmitowanej na żywo za pośrednictwem strony internetowej.

Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy - reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę - Młodej Publiczności. Impreza, w ciągu kilku edycji urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!