repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
fot. Natalia Ratajczyk

Przeglądy, festiwale

MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival, do tego przeglądy filmów z krajów azjatyckich, kina z Hiszpanii, Francji czy Włoch. Festiwale i przeglądy napędzają KNH

Wszystko zaczęło się od festiwalu. W 2006 roku największe wydarzenie filmowe w Polsce – Nowe Horyzonty – trafiło do Wrocławia, a 6 lat później, już na stałe zadomowione w stolicy Dolnego Śląska, dało energię do utworzenia Kina Nowe Horyzonty. Z czasem KNH stało się prawdziwym centrum festiwalowym, prezentującym możliwie szerokie spektrum światowej kinematografii. W stałym programie kina znajdują się:

  • MFF Nowe Horyzonty (przełom lipca i sierpnia) – festiwal prezentujący odważne kino artystyczne i największe tytuły z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie - m.in. Cannes, Berlinale, festiwali w Wenecji, Rotterdamie czy Toronto.
  • American Film Festival (listopad) – prezentacja wszystkich stanów kina z USA. American FF od 2009 roku udowadnia, że istnieje życie poza Hollywood. I ma się świetnie.
  • MFF Młode Horyzonty (przełom września i października) – wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Młode Horyzonty to dowód na to, że kinematografia tworzona z myślą o młodych odbiorcach jest w świetnej kondycji.
  • Azjatycki Festiwal Pięć Smaków (listopad) – coroczna prezentacja kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. W programie można znaleźć najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy, a także klasyczne dzieła azjatyckich mistrzów.
  • Tydzień Kina Hiszpańskiego (marzec) – coroczny przegląd nowości z ojczyzny Pedra Almodóvara - od kasowych hitów po kameralne kino młodych twórców.
  • Cinema Italia Oggi (kwiecień) – filmowa wyprawa do Włoch. Podobnie jak w przypadku Tygodnia Kina Hiszpańskiego, w programie przeglądu znajdują się zarówno wielkie przeboje, jak i kino eksperymentalne z Półwyspu Apenińskiego.
  • Nowe Kino Francuskie (maj) – prezentacja nowych zjawisk filmowych z kolebki kinematografii. Od kinowych hitów po nowoczesną awangardę.
  • LGBT Film Festival (maj) – celebracja miłości we wszystkich jej odmianach - największe święto kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) w kraju. Hetero-friendly.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!