repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Kino dzieci o wychowaniu - wydarzenie dla nauczycieli, opiekunów i edukatorów

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem eduknh@nowehoryzonty.pl

18 września, środa, godz. 17:00 
Wykład w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej "UWAGA! EMOCJE! Czy można nauczyć (się) emocji? i pokaz filmu Piłsudski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem eduknh@nowehoryzonty.pl. 

"UWAGA! EMOCJE! Czy można nauczyć (się) emocji?
Wykład dla rodziców i nauczycieli
Prowadzący: Anna Cieślik, Lucyna Piwowarska-Dmytrów i Paweł Hawryszczak z Pracowni Rozwoju

Co to jest ROZMOWA? Co znaczy słowo ROZMAWIAĆ? Kiedy wiemy, że ludzie ROZMAWIAJĄ? Czy coś do ROZMAWIANIA jest potrzebne? Czy są słowa, które w ROZMOWIE przeszkadzają? Czy Komunikacja Miejska to Rozmowa w Mieście? O czym można rozmawiać? Czego możemy się dowiedzieć rozmawiając? Czy w rozmowie można zapytać o wszystko? Czy ciało jest narzędziem komunikacji? Jakie słowa kryją się w gestach?

Pracownia Rozwoju

W realizacji usług rozwojowych dla oświaty opieramy się na sprawdzonej wiedzy psychologicznej, która pomaga rozwijać siły psychiczne człowieka. Nasze doświadczenia w zakresie wspierania rozwoju w obszarze edukacji można opisać jako szereg następujących po sobie czynności: zidentyfikowanie problemu, nazwanie go, a następnie opracowanie metody zaradczej opartej na sprawdzonej empirycznie wiedzy.

Edukację rozumiemy jako szereg oddziaływań (w tym wychowanie i wykształcenie), których celem jest odkrycie potencjału człowieka, wzmocnienie go, pielęgnowanie i pomoc w budowaniu na nim życia, tak aby mógł on chronić jednostkę przed jej własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Bliska jest nam idea całożyciowej edukacji. Zwracamy się w pozytywną stronę psychologii, która pomaga kreślić potencjał ochronny jednostki - pielęgnujemy to co silne. Naszym celem jest kształtowanie ludzi szczęśliwszych, bardziej twórczych i spełnionych, którzy swoją energią i pasją potrafią zarażać innych, a w konsekwencji przyczyniają się do budowania lepszego świata.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!