03 lutego 2020
TOP 10 2019 +1 : "Faworyta"

Pokaz specjalny. 6 lutego, czwartek, godz. 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty

Najlepszy film 2019 roku według działu programowego Kina NH. W "Faworycie" Yorgos Lanthimos rzuca wyzwanie legendarnemu "Barry'emu Lyndonowi". Podobnie jak przed laty Stanley Kubrick, grecki mistrz snuje na ekranie błyskotliwą opowieść o dworskich intrygach, tłumionym pożądaniu i deprawującej sile władzy. Jednocześnie, nawet pracując na zlecenie Hollywood, Lanthimos nie traci autorskiego pazura. "Faworyta", w tym samym stopniu, co "Kieł" i "Alpy" pozostaje bezlitosną satyrą na dysfunkcyjną rodzinę. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem chodzi o rodzinę królewską.

Kolejny anglojęzyczny film czołowego przedstawiciela greckiej Nowej Fali. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swoim urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Dziewczyna nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek - czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik - stanęło jej na drodze.

6 lutego, czwartek, godz. 19.00

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Faworyta
reż. Yorgos Lanthimos / Irlandia, USA, Wielka Brytania 2018 / 119'

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.