"Grizzly Man", reż. Werner Herzog"Grizzly Man", reż. Werner Herzog
14 października 2019
Photographer's Choice: "Grizzly Man"

19 pażdziernika, sobota, godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty

Photographer's Choice: "Grizzly Man"
reż. Werner Herzog / USA 2005 / 103'

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Wejściówki do odbioru w kasie kina.

Grizzly Man to dokumentalny dramat ukazujący życie i śmierć tej niezwykłej postaci. Werner Herzog zyskał dostęp do ponad stu godzin materiału filmowego nakręconego przez Treadwell'a i stworzył swój film, będący przejmującym obrazem człowieka rozczarowanego cywilizacją i bezgranicznie oddanego swojej pasji.:

Film i fotografia to media związane ze sobą już od momentu powstania tego pierwszego. Chociaż działania TIFF Center koncentrują się głównie na fotografii to chcemy poszerzać horyzonty osób nią zainteresowanych i zachęcać tych, którzy interesują się filmem do zgłębiania wiedzy z obszaru fotografii.

W tym celu stworzono Photographer's Choice, którego formuła została sprawdzona w czasie trzeciej edycji TIFF Festival w 2013 r. Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów przeprowadzona zostaje rozmowa online na temat wybranego filmu, która będzie rejestrowana. Efekt końcowy pokazywany jest w kinie i polega na projekcji wytypowanego przez fotografa filmu oraz przeprowadzonego z nim wywiadu.

W ramach pierwszego spotkania Photographer's Choice zaprosiliśmy uznanego na całym świecie fotografa Rogera Ballena, rozpoznawalnego m.in. z projektów Asylum of the Birds czy I Fink U Freeky, do podzielenia się ważnym dla siebie tytułem filmowym. Ballen bez wahania zdecydował się na "Grizzly Man" Wernera Herzoga - a o tym, dlaczego tak wybrał i co pociąga go w tym filmie, opowie na wirtualnej sesji Q&A po filmie.

 

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.