Kamper reż. Łukasz GrzegorzekKamper reż. Łukasz Grzegorzek
15 lipca 2016
Portret pokolenia 30-latków - "Kamper" Łukasza Grzegorzka

Od 15 lipca w Kinie Nowe Horyzonty.

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

Kamper w programie kina

"Kamper to szczery i bezkompromisowy film o trzydziestolatkach zrealizowany przez trzydziestolatków. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy "Kampera" stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić." (film.wp.pl

"Jest w debiutanckim filmie Łukasza Grzegorzka coś pokoleniowo intrygującego: sprawdza, ile wolności zgodzą się oddać w zamian za poczucie stabilizacji, wejście na nowy poziom w stałym związku dzisiejsze 30-latki z wielkiego miasta. Dość beztroscy i wciąż zdeterminowani do realizacji swoich marzeń, które „Kamper” kreśli w sposób tyleż celny, co karykaturalny. (...) Praca w grach to kwintesencja tego, o czym się w pokoleniu marzy: zarabiasz na tym, co było wcześniej pasją, i nie zabijasz w sobie dziecka. A przedłużanie dzieciństwa staje się dla głównego bohatera celem samym w sobie i będzie napędzać uczuciowy konflikt, który jest dla tej opowieści wątkiem głównym, choć pewnie najbardziej przewidywalnym (w powietrzu wiszą bowiem dwie zdrady)." (Bartek Chaciński, "Polityka")

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.