Od piątku na naszych ekranach:
Doceniony na festiwalu w Wenecji, wizjonerski film mistrza francuskiego kina Bertranda Bonello, inspirowany legendarnym opowiadaniem Henry'ego Jamesa. Jest rok 2044, kontrolę nad ludźmi sprawuje sztuczna inteligencja, która głosem Xaviera Dolana namawia Gabrielle (zjawiskowa Léa Seydoux w kilku odsłonach!), by poddała się procedurze eliminacji silnych uczuć, łączących ją z poprzednimi wcieleniami. (Bestia);
Zdobywca Grand Prix 24. MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu, uznany węgierski reżyser Gábor Reisz w swoim nowym filmie opowiada o politycznym napięciu, które odczuwalne jest każdego dnia w jego coraz bardziej spolaryzowanej ojczyźnie. Gorące budapeszteńskie lato. Licealista Abel (nagradzany za tę rolę Gáspár Adonyi-Walsh) przygotowuje się do egzaminu dojrzałości, który finalnie przerodzi się w ogólnokrajowy skandal. (Wytłumaczenie wszystkiego);
Opowieść o modelce i muzie artystów, która próbuje swych sił jako fotografka. Nie bez znaczenia jest tu rok, w który dzieje się akcja: 1938. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze II wojny światowej, główna bohaterka nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze wojny. (Lee. Na własne oczy).
Pierwszy film o Adamie Mickiewiczu i jednocześnie najsłynniejsza historia miłosna polskiego romantyzmu. Młody nauczyciel i aspirujący poeta Adam Mickiewicz (Nikodem Rozbicki) spędza sielskie lato w malowniczej posiadłości w okolicach Nowogródka. Trenuje szermierkę, spiskuje marząc o wolnej Polsce, a wszystko to w towarzystwie przyjaciół. (Niepewność. Zakochany Mickiewicz).
Wyrusz w porywającą podróż z jednym z największych geniuszy wszechczasów, w humorystycznej opowieści dla całej rodziny, inspirowanej życiem i twórczością Leonarda da Vinci. (Leonardo. Odkrywca).