repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Lekturownia

19 kwi

Odwróć stronę i sprawdź, co o lekturze mówią w kulturze. 


Wspólnie z Muzeum Pana Tadeusza i Narodowym Forum Muzyki zapraszamy do udziału w projekcie Lekturownia. Całodniowa oferta edukacyjna dla pedagogów i ich klas skupiona będzie wokół wybranego dzieła literackiego.

Podczas warsztatów muzycznych, zajęć muzealnych i z krytyki filmowej przyjrzymy się szerszym kontekstom kulturowym, historycznym i społecznym związanym z omawianą lekturą. Każde spotkanie będzie ściśle powiązane z podstawą programową różnych przedmiotów szkolnych, np. historii, wiedzy o społeczeństwie, muzyki oraz języka polskiego. 


Program zajęć wokół Pana Tadeusza:


Muzeum Pana Tadeusza 


Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na lekcję muzealną prowadzoną przez przeszkolonych edukatorów, którzy, wykorzystując dzieła sztuki i autentyczne przedmioty z epoki, przybliżą uczestnikom okoliczności powstania polskiej epopei narodowej. Spotkanie to dialog z młodym człowiekiem, który podejmuje próbę zrozumienia historii ojczyzny i swojej tożsamości narodowej. 

Kino Nowe Horyzonty

Kto czyta i ogląda, nie błądzi. Jak kino interpretuje dzieło Adama Mickiewicza? Czy trzynastozgłoskowiec oryginału rymuje się z językiem kinematografii? Zapraszamy na filmową podróż do Soplicowa. Seans kultowej adaptacji Pana Tadeusza w reżyserii Andrzeja Wajdy pozwoli uczestnikom odczytać narodową epopeję przez pryzmat filmowych środków wyrazu. Pokazowi towarzyszyć będzie prelekcja na temat kontekstów powstawania filmu i jego artystycznych warstw.  


Narodowe Forum Muzyki

Z Soplicowa do Paryża. Narodowe Forum Muzyki zaprasza na koncert wypełniony muzyką polskiego romantyzmu: epoki w której żył jeden z największych narodowych wieszczów, Adam Mickiewicz, epoki która w naszym kraju wiąże się z walką o niepodległość. Ówczesna twórczość polskich poetów i kompozytorów często koncentrowała się na przywracaniu wiary w odzyskanie utraconej ojczyzny. Jak wybrzmiewa ona dziś i jak kształtuje naszą wrażliwość? 

Zapisz grupę

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!