repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Chłopi, reż. K Welchman, Hugh Welchman
Aktualności

Spotkania w KNH

18 wrz

Pogadajmy! Przełom września i października upłynie nam pod znakiem intrygujących rozmów i ciekawych spotkań – w ramach pokazów specjalnych zaprezentujemy cztery polskie produkcje rozpięte między teraźniejszością a przeszłością: między historią ludową, czasami żelaznej kurtyny a wydarzeniami tu i teraz.

Jedna tożsamość, dwa życiorysy. Nowy film Jana Holoubka (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy; Wielka woda) to zrealizowany z rozmachem thriller psychologiczny inspirowany iście hollywoodzkimi historiami. Po seansie o procesie produkcji i wyzwaniach porozmawiamy z reżyserem.

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – nowy film Kingi Dębskiej (Moje córki krowy, Zupa nic) to lekko magiczny, pełen humoru i wzruszeń projekt, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej dorobku. Po seansie odbędzie się spotkanie z Kingą Dębską i odtwórczynią jednej z głównych ról, Kingą Preis.

Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przeniesione na wielki ekran przez twórców nominowanego do Oscara Twojego Vincenta. Zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, film idealnie oddaje nastrój powieści (w kinowym formacie zobaczymy interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski)

Uhonorowane Specjalną Nagrodą Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Film który uświadamia, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. Gośćmi pokazu będą: Nina Ptak – członkini zarządu Stowarzyszenia NOMADA, w którym prowadzi zespół zajmujący się wspieraniem osób migranckich i uchodźczych z doświadczeniem GBV (gender-based violence) oraz Filip Rakoczy-Nazimek – prawnik, nauczyciel akademicki, współpracuje z NOMADĄ od 2018 r.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!