repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 19 kwietnia 2013.

(1) Blok filmów krótkometrażowych

czas: 80’

Światło reż. Miron Wojdyło, Polska 2012, 28'
obsada: Karolina Dryzner, Karolina Porcari, Barbara Lauks, narrator: Jerzy Trela

Odkąd w dzieciństwie ujrzała śmierć matki, obiecała sobie, że nigdy nie umrze. A potem żyła sama, długi czas, dopóty dopóki na jej drodze nie stanęła piękna nieznajoma. Wtedy zakochała się i odtąd były razem. W dzień ukrywały się przed słońcem, w nocy piły krew. Ich ofiarami byli wyłącznie mężczyźni. Tę niemal doskonałą, wampiryczną harmonię przerwała nagle obsesja. Światło jest efektem współpracy absolwentów łódzkiej Filmówki: Mirona Wojdyło, Przemysława Miękini i Macieja Grzybowskiego. Chcieli zrealizować ambitny, bezkompromisowy filmowy eksperyment. Powstał "psychoanalityczny dramat lesbijsko - wampiryczny z uświadomioną i nieco dewiacyjną skłonnością do filmowego autotematyzmu".

Jak mi nie wyszło reż. Natalia Kostenko, Polska 2012, 15'
obsada: Przemysław Pilarski i in.

Opowieść o człowieku, który już nie może. Nieśmiesznym komiku, sfrustrowanym geju, który poza pieniędzmi, miłością, talentem, poczuciem humoru i wyglądem ma wszystko. Żyje w świecie własnych urojeń. Leżąc na kanapie u terapeuty, bohater opowiada o znaczących fragmentach swojego życia. Miota się między podziwem dla własnego wyimaginowanego geniuszu, a załamaniem z powodu tego, że nic mu w życiu nie wychodzi. Od euforii do depresji. Od samozachwytu i pogardy dla zwykłych ludzi do napadów lęku i frustracji. Aż do zaskakującego finału…

Zdobyć codzienność. Historia Gino i Massimo reż. Ewa Morawska, Alessandro Previti, Polska 2011, 4'

Dla większości z nas życie codzienne jest czymś oczywistym. Niektórzy jednak muszą walczyć o swoją codzienność, muszą ją zdobyć. Gino i Massimo są razem ponad 30 lat. Mieszkają w jednej w najstarszych dzielnic Palermo, gdzie społeczność lokalna jest bardzo tradycyjna, gdzie nie jest łatwo otwarcie być gejem, czy osobą transpłciową.

Laleczka reż. Natalia Kostenko, Polska 2008, 20'

Portret Ryszarda Czubaka, znanego w środowisku warszawskich artystów transwestyty, który żyjąc w Polsce ma i zawsze miał odwagę głosić swoją własną prawdę. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie o różnicę między prawdą rzeczywistą, a tą, w którą cały świat ma zgodnie z wolą pana Ryszarda uwierzyć.

Cold Star reż. Kai Stänicke, Niemcy 2011, 7'

Młody chłopak zostaje zmuszony do skoku z trampoliny na basenie. Jest oszołomiony i pełen obaw. Otrzymuje pomoc... Dziwne spotkanie budzi w nim nowe pragnienia. Cold Star to wezwanie do akceptacji tożsamości seksualnej, swojej oraz innych.

(Nie)typowa para (A)Typical Couple reż. Maša Zia Lenárdič & Anja Wutej, Słowenia 2012, 6'

Dwie dziewczyny. Związek, który niczym się nie różni od innych. Chwile radości, uśmiech i szczęście, które znają także pary heteroseksualne.Jak mówią autorki filmu: "Ludzie muszą zobaczyć, że wspólne życie dwóch kobiet jest tak samo normalne i zwyczajne, jak ich heteroseksualnych przyjaciół; że to samo robimy i to samo czujemy. Nie jesteśmy wariatkami. Nasza codzienność to nie świat fantasy, choć być lesbijką jest... fantastycznie!".

Wyreżyserowany, nakręcony, zmontowany i wyprodukowany wspólnymi siłami przez dwie dziewczyny film (A) Typical Couple, w którym obie także zagrały, zdobył nagrodę publiczności na ProFire Short Film Festival - Scotland 2012.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!