repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2021.

plakat

Nomadland

reż. Chloé Zhao

czas: 108’
produkcja: USA 2020
obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

Nomadland to bezsprzeczny zwycięzca tegorocznej gali oscarowej i jeden z najważniejszych filmów roku. Uhonorowany statuetką za Najlepszy Film, Najlepszą Reżyserię i dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej, na swoim koncie ma również worek innych nagród (w tym dwa Złote Globy i trzy nagrody na MFF w Wenecji).

Historia kołem się toczy: kiedyś koczownicy mozolnie podbijali Dziki Zachód, budując potęgę Stanów Zjednoczonych, dziś współcześni nomadzi - zmuszeni przez kryzys ekonomiczny - pakują cały swój dobytek do furgonetek i ruszają w nieznane.

Taka historia przytrafiła się owdowiałej Fern (dwukrotna zdobywczyni Oscara, Frances McDormand), która straciła pracę po bankructwie przedsiębiorstwa w niewielkim miasteczku w Nevadzie. Zamiast szukać lokum gdzieś "w lepszym świecie", kobieta pakuje cały swój świat do furgonetki i rozpoczyna nowy rozdział jako współczesna koczowniczka. Nomadland to nie tylko opowieść o życiu na przekór problemom finansowym i utartym schematom, ale też znakomity portret społeczności amerykańskich nomadów. Autorzy filmu zaprosili do udziału w produkcji prawdziwych koczowników, którzy pojawiają się tu jako mentorzy i towarzysze Fern podczas jej eksploracji amerykańskiego Zachodu.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!