repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 lipca 2021.

plakat

DNA

ADN

reż. Maïwenn

czas: 90’
produkcja: Francja 2020
obsada: Maïwenn, Louis Garrel, Marine Vacth
język: francuski

gatunek: dramat

Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

Maïwenn

Urodziła się w 1976 roku w Les Lilas we Francji. Matka obróciła dzieciństwo Maïwenn w pogoń za sławą. Artystka opowiedziała o swoich wczesnych doświadczeniach we własnym show Le Pois Chiche i krótkometrażowym filmie I Am an Actress (2004) nakręconym na podstawie programu. Maïwenn Le Besco występowała w filmach jako dziecięca i nastoletnia aktorka, porzuciła karierę w 1991 roku, kiedy związała się z Lukiem Bessonem. W czasie trwania ich związku zagrała epizodyczną rolę w kręconym przez partnera Leonie zawodowcu (1994) i zrealizowała doń making-of. To doświadczenie zainspirowało ją do nakręcenia własnego filmu – w 2006 roku zadebiutowała produkcją Forgive Me. Powróciła w niej do wątków poruszanych w I Am an Actress. Jej ostatni film – Polisse (2011) – został uhonorowany Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes.

Filmografia

2004 I am an actrice / I Am an Actress (short)

2006 Pardonnez-moi / Forgive Me

2009 Le bal des actrices / All About Actresses

2011 Poliss / Polisse

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!