repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 lipca 2020.

plakat

Photographer’s Choice. Rafał Milach prezentuje: Poza prawem

Down by Law

reż. Jim Jarmusch

czas: 107’
produkcja: USA, RFN 1986

Film i fotografia to media związane ze sobą już od momentu powstania tego pierwszego. Chociaż działania TIFF Center koncentrują się głównie na fotografii, to chcemy również poszerzać horyzonty osób nią zainteresowanych poprzez działania filmowe. W tym celu stworzony został cykl Photographer's Choice, którego formuła została sprawdzona w czasie trzeciej edycji TIFF Festival w 2013 r. Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów/artystek przeprowadzona zostaje rozmowa online na temat wybranego filmu. Wybrany film i rozmowa prezentowane są szerszej publiczności w Kinie Nowe Horyzonty.

W ramach pierwszego w 2020 roku filmowego spotkania o wybór filmu poproszono Rafała Milacha - fotografa, artystę wizualnego, autora książek i współzałożyciela kolektywu fotografów Sputnik Photos.

Rafał Milach, jako film dla niego ważny, wskazał Poza prawem (1986) Jima Jarmuscha. Trzeci film, jednego z najważniejszych amerykańskich reżyserów kina niezależnego, opowiada historię trzech drobnych przestępców (w ich rolach John Lurie, Tom Waits oraz Roberto Benigni), którzy wmanewrowani w poważne zbrodnie, trafiają do jednej celi. Ich relacja, z początkowej niechęci przeradza się w przyjaźń. Wspólnie obmyślają plan ucieczki z więzienia, jednak nie kończy to ich kłopotów.

Photographer's Choice jest filmowo-fotograficznym spotkaniem będącym częścią wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez TIFF Center pod nazwą TIFF 365. W 2020 roku odbędą się jeszcze jego dwie odsłony - w sierpniu oraz w październiku. Poza pokazem kinowym zapraszamy również na spotkania z fotografami, wystawę, wykłady, warsztaty i przegląd portfolio.

Więcej informacji o tegorocznym programie: www.tiffcenter.com

Informujemy, że na wydarzenie wstęp jest wolny, po wcześniejszym odbiorze wejściówki. Z chwilą rozpoczęcia wydarzenia osoby spoźnione z wejściówkami traktowane będą jako nieposiadające wejściówek. Kino zastrzega sobie prawo do wpuszczenia na spotkanie po jego rozpoczęciu, na wolne miejsca, osób chętnych bez wejściówek. Anulowana wejściówka nie uprawnia do pierwszeństwa wstępu. Zachęcamy do obecności 15 minut przed wydarzeniem. 

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!