repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

24 cze / śr
plakat

Plan 9 z kosmosu

Plan 9 from Outer Space

reż. Edward D. Wood

czas: 79’
produkcja: USA 1959
obsada: Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu, obcy zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9.

Nieporadne aktorstwo, sklecona na szybko scenografia, kostiumy z innej epoki, efekty specjalne w postaci talerzy na sznurkach, koślawy scenariusz, szalony reżyser oraz martwy Bela Lugosi, który odszedł z planu i tego świata już na początku zdjęć: oto nasza propozycja.

Film powstał w 4 dni i uznany został za "najgorszą produkcję wszech czasów" a Eda Wooda okrzyknięto "najgorszym reżyserem w historii". Ergo: "Plan 9 z kosmosu" spełnia wszystkie wymogi dzieła kultowego.

Film zagramy w wersji odrestaurowanej i po koloryzacji!

Przed seansem zapraszamy na prelecję Radka Pisuli z kanału Full Frontal Pisula

Bilety

Czas pandemii mocno namieszał w naszych planach - pierwotnie "Plan 9 z kosmosu" miał zostać wyświetlony 15 kwietnia, drugą próbę podjęliśmy 13 maja. Niestety, bilety zakupione na wcześniejsze pokazy nie obowiązują na pokaz 24 czerwca. Środki za bilety zakupione online zwróciliśmy automatycznie na Wasze konta, natomiast osoby, które zakupiły bilety w kasach kina prosimy o dokonanie zwrotu stacjonarnie w Kinie Nowe Horyzonty (czas na zwroty: od 17 czerwca do 1 lipca). Przepraszamy za niedogodności!

Wszystkich zainteresowanych pokazem "Planu 9 z kosmosu" 24 czerwca zapraszamy do zakupu biletów online lub w kasach kina od 17 czerwca.

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!