repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 lutego 2020.

Walentynki: Dzikość serca

Wild at Heart

reż. David Lynch

czas: 124’
produkcja: USA 1990
obsada: Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe

Kandydat numer jeden to miłośnik dobrej kawy i reżyser, który zrewolucjonizował współczesne kino. Kandydat numer dwa nosi zabójczą kurtkę z wężowej skóry i uwielbia Elvisa Presleya. Kandydatka numer trzy ma wielki apetyt na życie i może pochwalić się pięcioma Złotymi Globami. W Walentynki Kino Nowe Horyzonty zaprasza na randkę z Davidem Lynchem, Nicolasem Cagem i Laurą Dern. Temat przewodni wieczoru to "Dzikość serca".

Złota Palma w Cannes w 1990 roku. Najseksowniejszy film Davida Lyncha i celuloidowa pamiątka z czasów, gdy świat traktował poważnie Nicolasa Cage'a, a ostatni krzyk mody stanowiła kurtka z wężowej skóry. "Dzikość serca" to wzbudzająca skrajne emocje hybryda kina drogi, postmodernistycznego thrillera i ociekającej krwią baśni. Głównymi bohaterami filmu są Sailor Ripley (Cage) i Lula (Laura Dern) - młodzi buntownicy pałający do siebie gwałtowną, namiętną miłością. Ich związek wzbudza jednak sprzeciw demonicznej matki dziewczyny, która nie cofnie się przed niczym, by doprowadzić do rozdzielenia kochanków. Uwaga! Kino Nowe Horyzonty nie bierze odpowiedzialności za ekscesy na sali oraz związki, które rozpoczną się bądź rozpadną w trakcie trwania seansu.

David Lynch

Urodzony w 1946 w Missoula w stanie Montana. Jego debiut, Głowa do wycierania, początkowo spotkał się z chłodnym przyjęciem, po czym zyskał status obrazu kultowego. Wśród jego wielbicieli był m.in. Stanley Kubrick oraz Mel Brooks, który jako producent filmu Człowiek słoń zatrudnił Lyncha do jego reżyserii. Odnieśli wspólnie wielki sukces (osiem nominacji do Oscara). Lynch odrzucał propozycje reżyserowania konwencjonalnych filmów (m.in. Powrotu Jedi) i szukał swojego głosu w kinie. Diuna była katastrofą produkcyjną, ale świetne przyjęcie Blue Velvet zagwarantowało, że nazwisko reżysera stało się rozpoznawalne na całym świecie. Od tego czasu Lynch należy do czołówki światowych twórców kina autorskiego. Produkowany przez niego serial Miasteczko Twin Peaks dał początek nowej erze seriali telewizyjnych, a kolejne jego filmy mają ogromny wpływ na artystów na całym świecie.

Wybrana filmografia

1977 Głowa do wycierania / Eraserhead

1980 Człowiek słoń / Elephant Man

1986 Blue Velvet

1990 Dzikość serca / Wild at Heart

1997 Zagubiona autostrada / Lost Highway

2001 Mulholland Drive / Mulholland Dr.

2006 Inland Empire

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!