repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

W repertuarze kina nie ma zaplanowanych pokazów tego filmu.

Jesteś Bogiem

reż. Leszek Dawid

czas: 110’
produkcja: Polska 2011
obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Marcin Dorociński, Dorota Kolak, Przemysław Bluszcz, Arkadiusz Jakubik

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

"Ten film jest czymś więcej niż socjologiczną diagnozą. Dotyczy samej istoty twórczości, która przerasta swego twórcę i stawia go nad przepaścią. "Bo ja jestem Bogiem" - napisał kiedyś Magik. Przyjaciele nie mogli tego pojąć. Odwaliło mu? To odkrycie Boga w sobie, w głębi swego "ja", staje się aktem ogałacającym. Magik pojął w tym momencie - tłumaczę sobie - nędzę i pustkę, swoją samotność, to, że właśnie nie jest Bogiem. Został porażony tym doznaniem. Był wobec niego bezradny."

Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"

Leszek Dawid

Reżyser, scenarzysta. Absolwent Kolegium Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Autor wielu krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. Moje miejsce i Bar na Victorii) nagradzanych na licznych festiwalach. Nominowany do Paszportu „Polityki” za rok 2004. Stypendysta i członek Junge Akademie der Künste w Berlinie, stypendysta Funduszu Scenariuszowego im. Andrzeja Munka oraz Fundacji Nipkow w Berlinie. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut fabularny Ki, nagrodzony m.in. w Gdyni, Paryżu i Cottbus, miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w ramach prestiżowej sekcji kina autorskiego.

Filmografia

1999 Jest życie piękne (short, doc.)

2003 Bar na Viktorii / A Bar at the Victoria Station (doc.)

2004 Moje miejsce / My Place (short)

2008 Zaungaste – zza płotu (doc.)

2010 W drodze (doc.)

2011 Ki

2012 Jesteś Bogiem / You Are God

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!