repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

W repertuarze kina nie ma zaplanowanych pokazów tego filmu.

Kacper i Emma – zimowe wakacje

Karsten og petra pa vinterferie

reż. Arne Lindtner Næss

czas: 73’
produkcja: Norwegia 2014
obsada: Elias Søvoltod Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Nora Amundsen
kategoria wiekowa: 4+
scenariusz: Alexander Eik
zdjęcia: Dániel Garas
produkcja: Cinenord Spillefilm

Jak to jest wyjechać z domu i spędzić ferie z dala od rodziców? Kacper i Emma przekonają się o tym już wkrótce. Wybierają się na zimowe wakacje z dziadkiem i Esther. Nie ma lepszej okazji do przeżycia nowych przygód niż wspólny wyjazd.

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawę w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?

Kacper i Emma - zimowe wakacje to kolejna część przygód przedszkolaków znanych z filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele. Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Arne Lindtner Næss

(ur. 1944) - z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio - seria filmów o przygodach Kacpra i Emmy. Reżyser był gościem pierwszej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Odebrał w Warszawie nagrody publiczności oraz jury dziennikarzy dla filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!