repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

W repertuarze kina nie ma zaplanowanych pokazów tego filmu.

La Strada

reż. Federico Fellini

czas: 109’
produkcja: Włochy 1954
obsada: Anthony Quinn, Giulietta Masina, Richard Basehart, Aldo Silvani, Marcella Rovere

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zamykamy Kino Nowe Horyzonty od 12 do 25 marca 2020 roku (przy czym zaznaczamy, że termin może ulec zmianie). Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

Przełomowy film Federica Felliniego, który uzyskał światowy rozgłos (Oscar dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego) i przyczynił się do rozwoju charakterystycznego stylu reżysera. Zawieszona pomiędzy neorealistyczną prostotą a barokowym rozmachem "La strada" opowiada historię cyrkowca Zampana (Anthony Quinn) i podróżującej z nim po kraju Gelsominy (Giulietta Masina). Prymitywny mężczyzna robi wszystko, by zdominować swoją towarzyszkę i nie podejrzewa, że kobieta okaże się najważniejszą osobą, jaką spotkał w życiu. Seans zorganizowany dla uczczenia, przypadających na 2020 rok, setnych urodzin Federica Felliniego.

Po seansie zapraszamy na spotkanie. Z Dianą Dąbrowską porozmawia Piotr Czerkawski.

Gość:
Diana Dąbrowska - Krytyczka filmowa, filmoznawczyni, badaczka kultury włoskiej. Laureatka III miejsca w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla Młodych Krytyków Filmowych, nominowana do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Kategorii "Krytyka Filmowa". Stale współpracuje m.in. z miesięcznikiem "Kino" i "Kulturą Liberalną". Zagorzała fanka klubu piłkarskiego SSC Napoli.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!