film
     
Asterix i Obeliks: Misja Kleopatra
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
reż. Alain Chabat / Francja, Niemcy 2002 / 107’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 22 czerwca 2019.
Wydarzenia specjalne

Obsada

Gérard Depardieu, Christian Clavier, Jamel Debbouze, Monica Bellucci, Alain Chabat, Claude Rich

Opis filmu

- Czy to dobrze, że Kino Nowe Horyzonty zagra "Asteriksa i Obeliksa: Misję Kleopatrę" w oryginalnej, kultowej wersji z polskim dubbingiem?

- Wiecie, naszym zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybyśmy mieli powiedzieć, co cenimy w życiu najbardziej, powiedzielibyśmy, że ludzi. Ludzi, którzy podali nam pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziliśmy, kiedy byliśmy sami. I, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które - by tak rzec - które pomaga się nam rozwijać. My mieliśmy szczęście, by tak rzec, ponieważ je znaleźliśmy. I dziękujemy życiu. Dziękujemy mu; życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta nas o to samo, ale jak my to robimy? Skąd czerpiemy tę radość? A my odpowiadamy, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład pokazujemy "Asteriksa i Obeliksa: Misję Kleopatrę", a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddamy się pracy społecznej i będziemy ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

22 czerwca o 19:00 zapraszamy na wspólne powitanie wakacji z Asteriksem, Obeliksem, Idefiksem, Panoramiksem, Numernabisem, Otisem, Marnypopisem, Nikosisem, Ideą, Cezarem, Kajusem Ceplusem, a także z samą Kleopatrą.

Razem przekonamy się, że bez pałacu nie ma pałacu, dowiemy się, dlaczego lew nie sprzymierza się z kojotem, sprawdzimy też, w którym miejscu Egiptu jest ruch jak na słowiańskim targu. I choćby było minus siedemset, gwarantujemy doskonałą zabawę.

Dla niewtajemniczonych: "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" to światowy fenomen i jedna z najpopularniejszych europejskich komedii. W filmie obserwujemy wspólne przygody dzielnych Galów, którzy wyruszyli do Egiptu, aby pomóc architektowi Numernabisowi w budowie pałacu na chwałę Cezera. Numernabis ma tylko trzy miesiące na wykonanie zadania; jeśli mu się uda - zostanie obsypany złotem, jeśli zawiedzie - stanie się kolacją dla krokodyli.

Za sprawą znakomitego dubbingu film stał się kultowy również w Polsce. Dialogi Bartosza Wierzbięty, reżysera Joanny Wizmur, genialne role Mieczysława Morańskiego, Wiktora Zborowskiego, Cezarego Pazury czy Krzysztofa Banaszyka: całość przeszła do legendy i do dziś pozostała niedoścignionym wzorcem dubbingowania komedii.

Informacje o reżyserze

Alain Chabat

stopka

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.