wydarzenie
Nocne Kino Akademickie: Green Book, Vice
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 7 marca 2019.

Nocne Kino Akademickie: wieczór z filmami, quizami i grami w Nowych Horyzontach

Uczta dla kinomana i świetna zabawa w gronie znajomych: 7 marca już po raz piąty zapraszamy na Nocne Kino Akademickie, w ramach którego czeka nas pokaz filmów nominowanych do Oscara - Green Book i Vice. Z okazji jubileuszowej edycji przygotowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji w specjalnej strefie eventowej, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach i loteriach. W programie znalazło się także wystąpienie Piotra Czerkawskiego, krytyka filmowego i programera Kina Nowe Horyzonty.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Informacją Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Cena biletu: 26 zł

 

Harmonogram

godz. 19.00 - Oficjalne rozpoczęcie

godz. 19.10 - Prelekcja Piotra Czerkawskiego

godz. 19.30 - Projekcja filmu Green Book

godz. 21.40 - Przerwa

godz. 22.00 - Gala jubileuszowa

godz. 22.20 - Projekcja filmu Vice

 

Green Book
reż. Peter Farelly / USA 2018 / 130’

obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni, wielki zwycięzca Złotych Globów i zdobywca 5 nominacji do Oscara.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

 

Vice
reż. Adam McKay / Hiszpania, USA, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2018 / 132’

obsada: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell

Nowy film reżysera Big Short, opowiadający o rozpoczętej za rządów Nixona, nie stroniącej od kontrowersji karierze Dicka Cheneya, wiceprezydenta USA. W głównego bohatera wcielił się mistrz metamorfoz, Christian Bale, który przygotowując się do roli przytył 18 kg. 

Adam McKay (...) zebrał w "Vice" aktorską śmietankę Hollywood. Amy Adams wciela się w Lynne Cheney, Sam Rockwell gra George'a W. Busha (i jest do niego łudząco podobny), a Steve Carell, który również wystąpił w "Big Short" - sekretarza obrony Donalda Rumsfelda. Oprócz nich w "Vice" zobaczymy Billa Pullmana w roli Nelsona Rockefellera (burmistrza Nowego Jorku i wiceprezydenta w gabinecie Geralda Forda) i Lisę Gay Hamilton jako sekretarz stanu Condoleezzę Rice.

"Co jest grane"

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.