film
     
SIKSA. Musical o śmierci i dziewczynie
reż. Piotr Macha, SIKSA / Polska 2018 / 60’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 28 lutego 2019.

Opis filmu

Musical, punk i szlachetny uczynek: w ostatni dzień lutego zapraszamy na specjalny pokaz musicalu przygotowanego przez SIKSĘ i jej zespół. Awangardowa artystka, buntowniczka i punkowa diwa spotka się z widzami po seansie, opowiadając o swoim podboju kina. Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na cele statutowe Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA.

FILM

Musical inspirowany płytą SIKSY Stabat Mater Dolorosa to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie, jak i kino, jest "żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku". To nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy przebierała się za różne kobiety, używając znalezisk z szafy swojej mamy i wchodziła w te role po to, by zadowolić samą siebie.

NOMADA

Stowarzyszenie NOMADA to wrocławska organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw człowieka, ich popularyzacji i obrony, szczególnie wśród grup wykluczonych, imigrantów, obcokrajowców, mniejszości etnicznych czy religijnych. Kluczową aktywnością NOMADY jest praca na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa otwartego i obywatelskiego oraz dążenie do kształtowania postaw solidarności międzyludzkiej i porozumienia ludzi o różnym pochodzeniu czy statusie społecznym.

nomada.info.pl

Informacje o reżyserze

stopka

reżyseria: Piotr Macha, SIKSA
barwa: kolor
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.