wydarzenie
Sylwester Filmowy: Green Book, Faworyta, Wszyscy wiedzą
Wieczór sylwestrowy
31 gru

Wieczór sylwestrowy rozpocznie się o 20.00 i będzie trwać do białego rana. W programie znalazły się trzy filmy: Green Book - przewrotna, rozprawiająca się rasowymi stereotypami opowieść o sławnym muzyku (nagrodzony Oscarem Mahershala Ali) i jego szoferze (Viggo Mortensen), Faworyta - zwycięzca festiwalu w Wenecji (Srebrny Lew dla Yorgosa Lanthimosa i nagroda aktorska dla Olivii Coleman) - barwny portret dworskich rozgrywek na dworze XVIII-wiecznej Anglii oraz Wszyscy wiedzą - nowy film nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą Asghara Farhadiego, z Penélope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Między seansami zapraszamy do zabawy przy muzyce granej przez DJ'a i korzystania z bufetu (zimne i ciepłe przekąski, piwo lub wino do wyboru). O północy wzniesiemy wspólny toast i powitamy Nowy Rok we Wrocławiu!

 Z uwagi na charakter wydarzenia zwroty biletów przyjmowane są do 28 grudnia 2018 r.

 

Green Book (20.30)
reż. Peter Farelly, USA 2018, 130' 
obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Tytułowa Zielona Księga bada tematy segregacji i dyskryminacji w USA. Wybitny muzyk jazzowy Shirley (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera Tony’ego „Lipa” Vallelonga (Viggo Mortensen), włosko-amerykańskiego bramkarza z Bronxu. Wspólnie wyruszają w trasę koncertową z Manhattanu na głębokie południe USA. Po drodze w konfrontacji z rasizmem i niebezpieczeństwami bohaterowie są zmuszeni przekroczyć dzielące ich różnice.  

 

Faworyta (1.00)
The Favourite
reż. Yorgos Lanthimos, Irlandia, USA, Wielka Brytania 2018, 119' 
obsada: Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult

Kolejny anglojęzyczny film czołowego przedstawiciela greckiej Nowej Fali. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona prozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swoim urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Dziewczyna nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

 

Wszyscy wiedzą (4.15)
Todos lo saben
reż. Asghar Farhadi, Francja, Hiszpania, Włochy 2018, 132' 
obsada: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Bárbara Lennie, Inma Cuesta

Po wielu latach nieobecności Laura (Penélope Cruz) wraz z dwójką dzieci wraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Javier Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani. Cruz i Bardem stworzyli we Wszyscy wiedzą jeden z najwspanialszych duetów w ich karierze. W pełnych namiętności kreacjach tej pary przeszłość spotyka się z teraźniejszością, dawne uczucie przeżywane jest na nowo, a dystans zamienia się w ognistą bliskość. Czy niewiedza jest zawsze błogosławieństwem? Co zrobisz, kiedy nagle okaże się, że poza tobą już wszyscy wiedzą?

 

UTC - strefa czasowa, odpowiadająca uniwersalnemu czasowi koordynowanemu (UTC) oraz czasowi słonecznemu południka 0°

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Berlin, Barcelona 
Elena Trape, Hiszpania 2018
Dumbo (dubbing) 
Tim Burton, USA 2019
Girl 
Lukas Dhont, Belgia, Holandia 2018
Green Book 
Peter Farelly, USA 2018
Jean-Luc Godard. Imaginacje 
Jean-Luc Godard, Szwecja, Francja 2018
Jutro albo pojutrze 
Bing Liu, USA 2018
Kafarnaum 
Nadine Labaki, Liban, USA 2018
Monument 
Jagoda Szelc, Polska 2018
Przedszkolanka 
Sara Colangelo, USA 2018
Przemytnik 
Clint Eastwood, USA 2018
Schyłek dnia 
László Nemes, Węgry, Francja 2018
Wilkołak 
Adrian Panek, Polska, Holandia, Niemcy 2018
Wszyscy wiedzą 
Asghar Farhadi, Hiszpania, Francja, Włochy 2018
Złodziejaszki 
Hirokazu Koreeda, Japonia 2018
Żniwa 
Etienne Kallos, RPA, Francja, Grecja, Polska 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.